Politsei lühinumber 110 lõpetas töö ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1583046420000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Alates 1. märtsist lõpetas lõplikult töö vana politsei lühinumber 110. Politsei kutsumiseks tuleb edaspidi valida hädaabinumber 112.

Politsei lühinumbri 110 sulgemine otsustati ära juba viis aastat tagasi ja kuigi senise lühinumbri sulgemisest on eriti viimastel kuudel palju räägitud, tuli see siiski mõnele helistajale üllatusena, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõige viimane kõne, mis veel enne keskkööd läbi tuli, oli 23.57 ja see oli puhtalt meditsiinisündmus, Ida regioonist, see ei olnud isegi politseiga kuidagi seotud," rääkis häirekeskuse Ida keskuse juhataja Janek Murakas.

Kui seni suunati politsei lühinumbrile helistanud kõned automaatselt edasi hädaabinumbrile 112, siis nüüd kuulevad suletud lühinumbrile helistajad automaatteavitust, mis palub neil kõne lõpetada ja helistada numbrile 112. Esialgu jääb automaatvastaja tööle üheks aastaks.

"Kõige rohkem kõnesid numbrile 110 on meil tulnud Tallinnast ja Tallinna lähiümbrusest. Teine piirkond, mis silma paistab, on Ida regioon ehk Virumaa," ütles Murakas.

Viie aasta pikkust üleminekuaega põhjendas Murakas sellega, et juba ühtsele hädaabinumbrile 112 üleminek näitas, et inimesed vajavad aega uue numbriga harjumiseks.

"Kõik sellised üleminekud lisaks seadusandluse muudatusele eeldavad ka tehnoloogilisi arendusi ja tehnoloogilised arendused on üsna aja- ja loomulikult ka ressursimahukad. See kindlasti on üks põhjus, miks see üleminek on läinud nii kaua nagu ta on läinud," selgitas Murakas.

Tema sõnul on ühe numbri majandamine mitte ainult rahalises mõttes, vaid ka arenduste mõttes tõhusam.

Murakas loodab, et aasta jooksul unustavad helistajad politsei lühinumbri ära ja hädaolukorras valitakse automaatselt 112.

"Kui inimene vajab kiirabi, päästjate või politsei abi, siis selleks õigeks numbriks on 112," rõhutas Murakas.

Kuigi nõukogude ajast pärit kahe nulliga alanud lühinumbrid suleti juba 30 aastat tagasi, on Muraka sõnul siiani üksjagu neid, kes gaasiavarii korral valivad toonase lühinumbri 004.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: