Kokk: majanduse elavdamiseks peab kaaluma aktsiiside kiiret langetamist

Majanduse elavdamiseks peab kaaluma gaasi-, elektri- ja kütuseaktsiisi kiireloomulist langetamist, riigipoolset laenude refinantseerimist, maksupuhkust ja töötukassa reservide kasutamist, ütles riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk (Isamaa).

Koka sõnul on tänases olukorras oluline lisaks rahva tervise hoidmisele ka majanduse elavdamine läbi erinevate meetmete, sest see aitab ennetada võimalikku tekkivat kahju ettevõtluskeskkonnale.

Koka sõnul on laual mitmeid võimalikke lahendusi. "Koduses majapidamises ja ettevõtluses on üks suuremaid kulusid elekter, soojamajandus ning kulu transpordile. Seega peaksime üle vaatama gaasi-, elektri- ja kütuseaktsiisid ja kaaluma nende kiireloomulist langetamist. Selleks, et säästa Eesti inimesi ja ettevõtjaid koondamisest tuleb kaaluda vajaduse korral riigipoolset pikaajalist laenude refinantseerimist ning maksupuhkust. Riiklike maksude edasi lükkamine või nende ajatamine pikema perioodi peale aitavad kulusid tekkinud ootamatus olukorras märkimisväärselt kokku hoida," ütles Kokk.

Sellele lisaks on Koka sõnul arutelu all töötukassa reservide kasutamise võimalused ning toetusmeetmed nendele ettevõtetele, keda viirusepuhang ja eriolukorra väljakuulutamine on enim mõjutanud nagu näiteks turismi- ja transpordisektor.

"Ühtlasi tuleb üle vaadata järgmiste aastate riigipoolsed investeeringud ja plaanitavad projektid. Kui meil õnnestub need liigutada ettepoole ja suurt osa neist alustada juba käesoleval aastal annab see teatud sektoritele täiendavad vahendid kriisiolukorras toimetulekuks," ütles Kokk.

"Eelpool mainitud meetmete rakendamisega hoiame Eesti majanduse usaldusväärsena ja reageerimisvõimelisena. Samuti aitavad need Eesti inimestel säilitada keerulistel aegadel senise elatustaseme. Riik peab olema praeguses olukorras paindlik ja vajadusel kaaluma ka täiendavaid meetmeid," lisas Kokk.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: