Riigikogu täiskogu hakkab istungeid pidama korra nädalas

{{1584366480000 | amCalendar}}

Riigikogu toetas vanematekogu ettepanekut, millega käesoleval nädalal toimub riigikogu täiskogu istung vaid ühel korral ning lisaks toimub kolmapäeval riigikogu infotund. Selline töökorraldus saab parlamendile omaks ilmselt mõneks ajaks.

Enne riigikogu täiskogu oli koos riigikogu vanematekogu (riigikogu juhatus pluss fraktsioonide esimehed), kes leidis, et riigikogu täiskogu istungid võiksid hakata toimuma korra ainult nädalas esmaspäeviti ning lisaks toimuks kolmapäeviti riigikogu infotund.

Selle ettepaneku tegi järgnenud riigikogu täiskoguistungil Andrei Korobeinik (Keskerakond) ja ettepanek leidis kõigi tol hetkel saalis olnud 32 saadiku toetuse.

Riigikogu vanematekogu liige, Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles ERR-ile, et ilmselt jääb selline töörütm riigikogule mõneks ajaks. Vanematekogu arutas ka täiskogust osa võtvate saadikute arvu piiramist, kus ühe ettepanekuna oli laual ka võimalus, et täiskogul osalevad vaid fraktsioonide esimehed.

Seederi sõnul ühtsele kokkulepeple ei jõutud, kuigi kõik erakonnad leidsid, et saadikute arv võiks saalis olla minimaalne. Sel esmaspäeval toimunud istungist võttis osa siiski 32 saadikut.

Kohaloleku kontrolli ajal oli EKRE-st saalis 12, Isamaal kümme, Reformierakonnast kuus, Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast kaks ja Keskerakonnast üks saadik ehk kokku 31 saadikut.

Seeder ütles, et näiteks Keskerakonna saadikuid oli saalis vähe (ainult Korobeinik), kuna nemad pidasid oma hommikuse fraktsioonikoosoleku varem ja seetõttu olid paljud juba lahkunud. Samas kui need fraktsioonid, kes pidasid oma koosoleku veidi enne täiskogu istungit, sealt oli saadikuid rohkem, kuid edaspidi nii palju ilmselt olema ei saa.

Riigikogu selle nädala ainus täiskogu istung kestis vaid 13 minutit. Kuigi päevakorras oli kahe eelnõu kolmas lugemine, otsuastati Eesti Panga seaduse muutmise seaduse eelnõu kolmas lugemine katkestada, kuna see oleks eeldanud vähemalt 51 saadiku kohalolu.

Küll aga läbis kiirelt kolmanda lugemise valitsuse algatatud vedelkütuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille läbiminekuks polnud vaja 51 saadiku kohalolu ning mille suhtes polnud ka koalitsioonil ja opositsioonil erimeelsusi.

Vabas mikrofonis sõna saada soovijaid polnud.

Seeder prognoosis, et edaspidi jõuavadki riigikogu töölauale pigem sellised eelnõud, mis on kiireloomulised ja koroonakriisiga seotud. Pluss toimuvad riigikogu komisjonide istungid elektroonselt.

Pärast riigikogu täiskogu istungi lõppu kogunes riigikogu vanematekogu korraks veel.

 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: