Ka Nordica aitab välismaale jäänud eestimaalasi tagasi tuua

{{1584522120000 | amCalendar}}
Foto: Nordica

Lennufirma Nordica pakub koos tütarfirmaga Regional Jet lende välismaal lõksu jäänud ja koju tagasipöördumist ootavate eestlaste aitamiseks. Kolmapäeva lõuna paiku maandus esimene lennuk Hispaanias Malagas, kust soovis Eestisse saada 88 inimest.

Ettevõtte kommunikatsioonijuht Toomas Uibo ütles ERR-ile, et Nordica saab abistada praegu viie lennukiga.

"Tegeleme koostöös Nordicaga võimaluste otsimisega, kuidas kaardistada nende inimeste asukohti, kus nad parasjagu viibivad, et pakkuda erilende nendesse sihtkohtadesse. Meie võimekus on täiesti olemas," rääkis Uibo.

Malagast eestlaste äratoomise lennu organiseerisid sealsed inimesed ise ning lennufirma osutab teenust. Malagast soovis Eestisse saada 88 inimest ehk täislennuk, ütles Uibo.

Ta lisas, et võimalus lend korraldada on olemas, kui lennufirma saab info inimeste kohta, kes on kuskile lõksu jäänud, neid on piisavalt palju ning huvi kojulennu vastu on olemas.

"Üritame lennata täis lennukitega, vastasel juhul läheb hind väga kalliks. Tegemist on erilennuga ja kuna lend Tallinnast-Malagasse on tühilend, siis tuleb lennuhinnaks tagasipöörduja jaoks natuke alla 600 euro," sõnas Uibo.

Ka välisministeerium kaardistab täna, kus inimesed on ning Uibo usub, et seda infot saab omavahel jagada. Nordica kodulehele on alates kolmapäevast üles seatud informatsioon erilendude kohta.

"Oleme lennufirmana tavapäratus olukorras – meil on lennukid ja meeskonnad ja oleme valmis ööpäevaringselt reageerima, kuid peame eelnevalt kaardistama hädas olevate reisijate asukohad. Me teame, et nad on üle Euroopa laiali ja nüüd on vaja tekitada side nende lõksu jäänud inimeste ja meie vahel," lisas Uibo.

Kolmapäeva õhtul teeb Nordica erilennu Stockholmist Tallinna. Lennuk väljub kell 22 kohaliku aja järgi ja pileteid on võimalik osta läbi lennufirma kodulehe (www.nordica.ee).

Kodulehel on olemas ka erilendude päringu vorm, mille kaudu on võimalik edastada infot oma asukoha kohta ning teatada ka oma lennusoov. Laekunud info alusel pakub Nordica ja Xfly välja võimaluse erilennuks sobilikumast Euroopa lennujaamast, kui suudetakse 80-90 inimest kojulennuks kokku koguda. Valmis tuleb olla erinevateks lennupiiranguteks, mida mitmed riigid praegu kehtestavad.

Kõigile, kes Nordicaga kodulehe kaudu ühendust võtavad üritab lennufirma 48 tunni jooksul anda tagasisidet võimaliku erilennu toimumise kohta.

Nordica lennukipargi võimekus on kuni kolmetunnised lennud. Näiteks Tenerifele saab ka inimestele järele minna, aga sel juhul tuleb teha vahemaandumine.

Välisministeerium: registreeruge viivitamatult eritranspordile Mandri-Euroopast, Tenerifelt ja Egiptusest

Välisministeerium teatas kolmapäeval, et praegu on mitu erivõimalust Eesti kodanikel Eestisse tagasi tulla, ent selleks tuleb tegutseda kohe, kuna olukord muutub kiiresti ja praktilised võimalused Eestisse tagasi tulemiseks vähenevad reaalajas.

Mandri-Euroopa

Saksamaal Sassnitzi sadamast väljub täna õhtul kl 23.55 erandkorras Eesti ja Läti kodanikele ja alalistele elanikele Tallinki laev Romantika. Laev jõuab Riiga homme õhtul kl 23.55, kust on lubatud suunduda tagasi Eestisse. Broneeri pilet: https://www.tallink.ee/vali-reis

Välisministeerium palub arvestada, et Rügeni saarele Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal, kus asub Sassnitzi sadam, on kehtestatud sisenemispiirangud ja saarele pääsemiseks tuleb läbida täiendav politseikontroll. Seepärast on kohalike võimude soovitus, arvestades Tallinki laeva väljumisaega kell 23.55, siirduda saarele mitte enne kolmapäeva, 18. märtsi pärastlõunat, varudes samas piisavalt aega laevale jõudmiseks.

Saksa ametivõimud on kinnitanud, et laevale suunduvad eestlased lubatakse politseikontrollist läbi saarele.

Tenerife

Tenerifel kehtivad aktiivsed liikumispiirangud ja lennureise tühistatakse. Ministeerium soovitab kõigil Tenerifel viibivatel Eesti turistidel leida oma reisikorraldaja kaudu võimalus tulla viivitamatult tagasi või valmistuda kauemaks viibimiseks praeguses asukohas.

Wris pakub erakorralist lendu Tenerife Lõuna lennujaamast Tallinna lennujaama 19. märtsil (kellaaeg selgub kolmapäeva jooksul) – lend toimub siis, kui on kokku 90 inimest.

Egiptus

Egiptus on lubanud oma õhuruumi 19. märtsist sulgeda. Välisministeerium palub kõigil, kes pole juba oma tagasilendu kokku leppinud, võtta kohe ühendust oma reisifirmaga (Eesti firmadest näiteks Novatours või Estravel), et jõuda tagasilendudele Eestisse.

Seoses võimalike uute reisipiirangute kehtestamisega või transpordiühenduste katkemisega palub ministeerium kõikidel reisil viibivatel eestlastel naasta võimalusel kiiremas korras koju või valmistuda asukohariigis pikemalt olema.

Kui olete välismaal sattunud lõksu ja ei leia võimalusi tagasipöördumiseks, saatke isikuandmed, asukohariik ja täpsem mure aadressile [email protected] või helistage +372 5301 9999 (24h).

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: