Tallink vähendab kõikide kontserni Eesti töötajate palka 30 protsenti

Tallinki laev Megastar.
Tallinki laev Megastar. Autor/allikas: Tallink/Andres Raudjalg

Tallink teatas reedel kõigile kontserni Eesti töötajatele saadetud teavituses, et vähendab koroonaviirusest tingitud eriolukorra ja selle majanduslike mõjude tõttu kontsernile kõikide ettevõtte Eesti töötajate palka 30% võrra.

Kontserni otsus mõjutab ligikaudu 3900 töötajat ning puudutab nii mere- kui  ka kaldatöötajaid, sealhulgas ettevõtte juhatuse liikmeid. Tallink teatas, et juhatuse esimees Paavo Nõgene on andnud korralduse enda palka vähendada 50 protsendi võrra. 

"Oleme täna olukorras, kus koroonaviirusest tekkinud eriolukorra majanduslikud mõjud meie ettevõttele on nii ulatuslikud, et meil tuleb teha raskeid otsuseid ning astuda samme ettevõtte jätkusuutlikkuse tagamiseks ning oma töötajate töökohtade säilitamiseks nii suures ulatuses kui vähegi võimalik," ütles Nõgene. 

"Tänan ka ametiühingut ning selle liikmeid konstruktiivse dialoogi eest viimaste päevade jooksul, mis on võimaldanud meil üheskoos jõuda parima võimaliku lahenduseni, " sõnas Nõgene. 

Kontsern vähendab töötajate palkasid esialgu kaheks kuuks alates aprillist 2020.

Tallinki pressiesindaja täpsustas ERR-ile, et palgakärbe puudutab ainult Eesti töötajaid. Teistes riikides käivad ametiühingutega palkade teemal läbirääkimised.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: