Nordica korraldab teisipäeval uue erilennu Malagasse

Nordica
Nordica Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Nordica ja Xfly organiseerivad tuleval teisipäeval uut erilendu Malagasse, et aidata liinilendude drastilise vähenemise tõttu sinna lõksu jäävaid Eesti inimesi koju tuua.

Hispaanias on kehtestatud hulk liikumispiirangud ja sealne valitsus on andnud korralduse hotellide ja teiste majutusasutuste sulgemiseks alates 24. märtsist. See paneb suured inimhulgad otsima võimalusi riigist lahkumiseks ning alles jäänud liinilendudele on keeruline pileteid saada. Lennuliiklus on lähiajal veelgi vähenemas.

Nordica ja Xfly kommunikatsioonijuht Toomas Uibo ütles, ettevõte on ettevalmistamas uut evakuatsioonilendu Malagast.

"Jälgme pidevalt erinevate Euroopa riikide kehtestatavaid piiranguid ja saime Hispaania puhul aru, et seal läheb olukord paljude kaasmaalaste jaoks keeruliseks ning otsustasime kohe reageerida. Töötame sisuliselt ööpäevaringselt ja suhtleme nii Eesti välisesinduste kui ka hädasolijatega otse," lausus Uibo. 

Erilend Malagasse väljub plaani kohaselt Tallinnast teisipäeva hommikul kell 8.00. Lennuettevõte on teavitanud sellisest lennust ka Hispaania suursaatkonda Tallinnas. Hispaania kodanikel ja Hispaania elamisloaga inimestel on võimalik osta lennupilet ka Tallinna–Malaga suunal.

Välismaale lõksu jäänud inimesed saavad oma lennusoovist ja asukohast teada anda Nordica kodulehel ja saadud info alusel plaanib ettevõte uusi erilende.

"Kui kuskil Euroopas on kogunenud kriitiline hulk inimesi, kes soovivad lendu Eestisse, siis me selle ka teostame," rääkis Uibo.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: