Eesti ja Soome välisminister loovad ühise koroonakriisi töögrupi

Videokoosolek Eesti ja Soome osapoolte vahel.
Videokoosolek Eesti ja Soome osapoolte vahel. Autor/allikas: välisministeerium

Eesti ja Soome välisministrid otsustasid moodustada Eesti-Soome ühise töögrupi, mille ülesandeks on kaardistada koroonakriisist tulenevad probleemid ning panna paika koostöömeetmed.

Laupäeval toimus välisminister Urmas Reinsalu ja Soome välisminister Pekka Haavisto videokohtumine, kus arutati detailselt riikidevahelist koostööd koroonakriisi tõrjumisel ning probleeme, mis on viirusest tingitult esile kerkinud. Kohtumisel osalesid ka mõlema riigi sise- ja sotsiaalministeeriumite esindajad.

Reinsalu rõhutas, et laupäevase videokõne keskseks ajendiks oli Soome piirang lõpetada pendelränne Soomes töötavatele eestlastele. Lisaks sellele oli laual rida muid küsimusi, mis puudutasid transporti, rahvatervise meetmeid ning teineteise toetamist viirusetõrjes. 

"Eesti–Soome omavaheline läbikäimine ei saa katkeda ka koroonakriisi tingimustes. Arutasime erinevaid lahendusi, kuidas ühiselt selle pandeemiaga hakkama saada. Nüüd peab töörühm oma ettepanekud koostama," sõnas Reinsalu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: