Politsei: kuritegevus pole kasvanud, kuid kelmid on liikvel

{{1584878400000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Süütegude ja lähisuhtevägivalla juhtumite arv pole viimastel nädalatel kerkinud, küll aga hoiatab politsei koroonahirmu ära kasutavate kelmide eest, ütles PPA peadirektori asetäitja Priit Pärkna.

"Süütegude üldarvus me suuri muudatusi veel täheldanud ei ole, samamoodi ka väljakutsetes ja liikluses. Ei ole ka märganud tõusu ka lähisuhtevägivallas," ütles Pärkna pühapäeval.

Pärkna sõnul kahetsusväärne, et vähenenud ei ole joobes autojuhtide arv.

Häirekeskuse juht Kätlin Alvela kinnitas, et numbrile 112 tehtud kõnedes annavad tooni joobes inimeste tõttu helistamised, lisaks öörahu rikkumised ja siiski ka koduseinte vahel toimuv vägivald. Samas on pilt sarnane eriolukorrale eelnenuga.

"Me ei näe seal mingit olulist kasvu, on jäänud tavapärane pilt, miks politseid vajatakse appi," ütles Alvela.

Politsei ja päästeameti väljakutsed on mõnevõrra vähenenud, ent helistamiste üldarv - 2500 kõnet päevas - on samale tasemele jäänud. See tähendab, et kiirabi väljakutseid on viiendiku võrra rohkem.

Pärkna hoiatas, et inimesed oleksid valvsad kõiksugu koroonaviirusega seotud toodete pakkujate suhtes. "Kelmid otsivad uusi võimalusi ja jätkavad petuskeemidega. Mõjutusargumendiks on võetud koroonaviirus, sellega seotud tervisekontroll, testid, erinevad puhastusvõimalused. Me ootame kindlasti informatsiooni inimeste tähelepanekute osas, kus näete, et tegu võib olla kahtlase pakkujaga," rääkis ta.

Pärkna sõnul pööratakse praegu enam tähelepanu noorte kogunemistele ja lõbustusasutuste piirangutest kinnipidamisele.

"Pöörame tähelepanu enam ka noortele, kes kogunevad avalikes kohtades. Seal läbi noorsootöötajate selgitame neile eriolukorrast tulenevaid nõudeid ja põhimõtteid, kuid nakkusohtu vältida. Me saame aru, et õues käimine pole keelatud, kuid tuleb vältida suurtes gruppides kogunemist," rääkis Pärkna.

Kontrollimas käiakse ka baare ja pubisid. Praeguste piirangute järgi saab alkoholi müüa nagu kauplusteski kümnest kümneni.

"Üldjoontes võib öelda, et ettevõtted peavad sellest kinni, kuid me oleme täheldanud juhtumeid, kus baarid on avatud ja võimaldavad suurematel seltskondadel koguneda ja oma alkoholi tarbida. Need reeglid pole seatud selleks, et neid eirata," ütles Pärkna, kelle sõnul jätkab politsei kontrollreidide tegemist.

Seni ei ole politsei ühelegi ettevõtjale rikkumise osas ettekirjutust teinud, kuid teavitab korduvastest rikkumistest ka kohalikku omavalitsust, kellel on samuti pädevus meelelahutusasutuste üle järelevalvet teostada.

 

Toimetaja: Marko Tooming, Merili Nael, Hannes Sarv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: