Kaubanduskeskuste sulgemine paisutab pakiäri mahud rekordsuureks

Postipakid, millest enamiku moodustavad ostud e-poodidest, Eesti Posti sorteerimiskeskus
Postipakid, millest enamiku moodustavad ostud e-poodidest, Eesti Posti sorteerimiskeskus Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Leedu kogemus näitas, et kaubanduskeskuste sulgemine kasvatab pakiäri mahte veelgi, jõuluaegsest mahust mööda.

Omniva Leedu üksuse kogemus näitab, et kaubanduskeskuste sulgemine kasvatab pakimahud ka jõuluajast suuremaks.

"Võime üsna kindlalt väita, et meile on saabumas teised jõulud. Leedus, kus kaubanduskeskused suleti juba mõni aeg tagasi, kasvasid meie pakimahud 70 protsenti suuremaks kui möödunud aastal samal ajal ning 15 protsenti suuremaks kui viimaste jõulude ajal," ütles Omniva pakiäri juht Andre Veskimeister. "Eestis on ilma selletagi viimase nädala jooksul pakimaht kasvanud kolmandiku võrra ning siseriiklike pakkide maht on rekordiline."

Kuna paljud kaupmehed on oma äritegevuse ootuspäraselt e-kanalitesse suunanud, siis tähendab see ebatavaliselt suurt koormust pakivõrgule.

"Suure pakimahuga toimetulemiseks rakendame jõuluajale sarnaseid meetmeid – see tähendab, et täidame pakiautomaate mitu korda päevas, palume klientidel pakile esimesel võimalusel järgi tulla ning vajaduse korral suuname paki täis automaadist lähedal olevasse vabasse automaati," selgitas Veskimeister.

Veskimeistri sõnul viiakse enamik pakkidest kohale siiski järgmiseks päevaks. "Hetkel jõuab ligikaudu 85 protsenti siseriiklikest pakkidest kohale järgmiseks päevaks, ülejäänud ülejärgmiseks. Palume ka oma klientide abi, et kõik tuleksid oma pakiautomaati saabunud pakile kiiresti järele. Nii saame ka teiste inimeste olulised pakid kiiresti kohale toimetada," ütles Veskimeister.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: