Uute piirangute tõttu katkeb laevadel reisijatevedu Soome

{{1585639860000 | amCalendar}}
Tallinki uusim laev Megastar
Tallinki uusim laev Megastar Autor/allikas: Tallink/Andres Raudjalg

Soome valitsus kehtestas esmaspäeval uued, karmimad piirangud, mis puudutavad ka reisijatevedu laevadel Soome ja Eesti ning Soome ja Rootsi vahel. Soome suunal laevad enam reisijaid peale ei võta, küll saavad reisijad laevale, kui soovivad Eestisse sõita. Piirangud rakenduvad paari päeva jooksul.

Soome liiiklusamet esitas kõigile laevafirmadele, kes Soome suunal meretranspordiga tegelevad, palve reisijatevedu nende liinidel peatada ja seda tähtajatult, ütles ERR-ile Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link.

Millal täpselt reisijatevedu Soome suunal katkeb, pole veel selge, kuid tõenäoliselt juhtub see neljapäeval või reedel, ütles Link.

"Praegu me veel kindlalt ei tea, mis kuupäeval see kehtima hakkab, millal Soome suunal enam reisijatevedu ei toimu. Eilse seisuga oli selleks kuupäevaks 1. aprill ehk kolmapäeva õhtust oleks reisijatevedu meie Soome liinidel Soome suunal katkenud. Täna (teisipäeval) saime info, et kuivõrd soomlasi on kuskil Lääne-Euroopas veel päris palju lõksus, need soomlased üritavad koju jõuda, siis neile vastutulemiseks lükatakse seda tähtaega veidi edasi. See ei lükku edasi väga palju, kui, siis paari päeva võrra," rääkis Link.

Tallinki laevadest sõidab Tallinna ja Helsingi vahel praegu vaid Megastar, mida Soome toetab rahaliselt, et kaubaveod Eesti ja Soome vahel jätkuksid. Megastar võtab peale ka reisijaid ning vähemalt teisipäeval ja kolmapäeval reisijatevedu jätkub, kinnitas Link.

Erijuhud - näiteks, kas piirangute rakendudes kaob Soome sõitmise võimalus ka vahetusautojuhtidel - pole kõik veel lõpuni selged. Tallink annab neist esimesel võimalusel teada.

"Esialgse info kohaselt keeld ei puuduta (cargole lisaks) teenistusse minevaid-tulevaid laevapere liikmeid, samuti vajalikke hooldus- ja tarnetöödega seotud inimesi," ütles Link

Soomest saab laevaga Eestisse ka edaspidi

Reisijatevedu jätkub peale piiranguid ka Soomest Eesti ja Rootsi suunal, ütles Link, sest uued piirangud ei puuduta Soomest lahkumist.

"Pärast homset jätkub reisijatevedu kindlasti ka Eesti suunal ja Rootsi suunal. See tähendab, et reisijaid ei võeta peale nendele reisidele, mis lähevad Helsingisse või Turusse. Eestlased, kellel on vaja jõuda Soomest koju Eestisse või Rootsi, saavad seda teha ka edaspidi," ütles Link.

See tähendab, et näiteks Soomet transiidiks kasutav reisija, kes saabub lennukiga Vantaa lennuväljale, pääseb laevaga Eestisse. "Eesti pole sellist otsust vastu võtnud, et me laevaga reisijaid enam Eestisse sisse ei luba, nii et reisijatevedu Soomest Eestisse jätkub," kinnitas Link.

Megastar teeb praegu graafiku järgi kuus reisi päevas. Reisijate arv on märkimisväärselt väiksem, kui oleks tavapäraselt, ütles Link. "Päevas reisib Megastaril 500-600 reisija ringis, ühel reisil on saja reisija ringis ja enamus neist reisijatest on ka ausalt öeldes kaubavedajad," rääkis Link.

Turu-Stockholmi liinil sõidab kaks Tallinki laeva - Galaxy ja Baltic Princess, mõlema tegevust liinil toetab kaubavedude jätkamiseks samuti Soome riik. Nii Megastari kui ka Galaxy ja Baltic Princessi liinil jätkamist toetab Soome riik esialgu juuni keskpaigani, ütles Link.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: