Seeder: kriis muudab Euroopa eelarvereegleid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Helir-Valdor Seeder Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsusse kuuluva erakonna Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder prognoosib, et alanud kriis muudab Euroopa Liidus (EL) kehtivaid eelarvereegleid.

"Midagi olulist Euroopa Liidu rahapoliitikas kindlasti muutub," kirjutas Seeder neljapäeval Postimehes avaldatud arvamusloos. "Praegusel kujul ebamõistlikud eelarvetasakaalu reeglid ja riikide majanduste kasvupotentsiaali teoreetilised ja eluvõõrad arvestusmeetodid vajavadki muutmist."

Kehtestada peaaegu olematu laenukoormusega riikidele nagu Eesti ja ennast lõhki laenanud riikidele nagu Kreeka ja Itaalia ühesugused eelarve tasakaalu nõuded on rumalus, märkis Seeder.

"Samas on selge, et kui teised riigid toetavad oma ettevõtteid ja võtavad laene, siis ei saa ka Eesti teist jalga astuda, vastasel korral seame oma ettevõtjad kehvemasse olukorda ja muudame nad konkurentsivõimetuks," lisas ta.

Euroopa Liit on rangelt jälginud riikide laenamist piiravate eelarvetasakaalu nõuete täitmist, mis samas pole takistanud vanematel liikmesriikidel nagu Itaalia või Prantsusmaa väga suurt riigivõlga kogumast. Eesti ja mitmed teised uued liikmesriigid pole samas saanud pea üldse laenu võtta.

Seeder kritiseeris samas artiklis teravalt Euroopa Liidu tegevusetust koroonaviiruse puhangule reageerimisel.

Allikas: Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: