Estonia kaevandus katkestab koroonaviiruse leviku tõkestamiseks töö

{{1585806960000 | amCalendar}}
Foto: Rene Kundla/ERR

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks sulgeb Eesti Energia ajutiselt Estonia kaevanduse allmaatöö ja suunab ligikaudu 800 kaevurit koju. Kaevanduse töö ajutine peatumine ei sea ohtu elektri ja õli tootmist, kuna ladudes on piisav põlevkivi varu.

Eesti Energia teatas, et Estonia kaevanduse töötajal tuvastati kolmapäeval koroonaviirus. Enefit Kaevanduste juhatuse esimees Andres Vainola selgitas, et positiivse viiruseproovi andnud töötajal oli enne haigestumist kokkupuude vähemalt 16 kolleegiga, kelle ettevõtte on suunanud koroonaviiruse testimisele.

"Esialgu sulgeme kaevanduse allmaaprotsessid kaheks päevaks, et saaksime ülevaate tegelikest haigestunute hulgast. Kui see on selge, siis saame teha edasised otsused ja vajadusel kaevanduse töö ka pikemaks perioodiks peatada, mis esialgu võib olla kaks nädalat. Räägime läbi ka töötukassa ja ametiühingutega täiendavate meetmete osas. Seejärel otsustame töö jätkamise osas juba vastavalt kujunenud olukorrale. Oluline on viia viiruse leviku risk võimalikult minimaalseks. Oleme kaevanduse töös viiruse leviku tõkestamiseks ettevaatusabinõud küll kasutusele võtnud, kuid paraku on tööprotsess selline, kus lähikontakte pole võimalik vältida, seetõttu ennekõike inimeste tervise hoidmiseks sellise otsuse vastu võtsimegi," rääkis Vainola.

Vainola kinnitas, et õli ja elektri tootmist töötajate koju saatmine ei mõjuta, sest kaevanduse laos on veidi üle pooleteise miljoni tonni põlevkivi. Sellest jätkub mitmeks kuuks.

Estonia kaevandus töötab viiepäevase töönädalaga.

Eesti Energia tagab kaevanduse töötajatele hetkel palga säilimise vähemalt 70 protsendi ulatuses.

Töötajad on nõus kodus istuma.

"Keegi ei taha haigestuda, seepärast kavatseme juhtkonnalt paluda võimalust istuda kodus kas või kuu aega. Kõik saavad aru, et see on ajutine kaotus. Parem on praegu ülereageerida, et hiljem rahulikult tööd jätkata," ütles Estonia kaevanduse usaldusisik Eduard Bogens.

Eesti Energias on loodud eriolukorra lahendamisega tegelev kriisikomisjon, mille tööd juhib ettevõtte juhatuse esimees Hando Sutter. Igal kontserni elutähtsa teenuse osutajal on oma toimepidevuse riskianalüüs ja plaanid koostatud vastavalt hädaolukorra seaduse nõuetele.

Peaminister Jüri Ratas ütles valitsuse pressikonverentsil, et ta palus Eesti Energia juhatuse esimeest Hando Sutterit leida lahendus, et töötajate palku ei vähendataks.

 

Toimetaja: Merilin Pärli, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: