Ööpäevaga suri kolm koroonaviirusega nakatunut ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Koroonaviiruse testide analüüsimine.
Koroonaviiruse testide analüüsimine. Autor/allikas: Ser Amantio di Nicolao/Wikimedia Commons

COVID-19 tõttu surid viimase ööpäeva jooksul Lääne-Tallinna keskhaiglas ravil olnud 92-aastane naine, Kuressaare haiglas olnud 73-aastane mees ning 53-aastane naine. Kokku on COVID-19 tõttu Eestis surnud 24 inimest.

8. aprilli hommiku seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 139 inimest, kellest 11 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 72 inimest, teatas terviseamet.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1277 COVID-19 viiruse testi, millest kolm protsenti ehk 37 osutusid positiivseks. Rahvastikuregistri andmetele tuginedes tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Harjumaal (20), Tartumaal (6) ja Saaremaal (3). Ida-Virumaal, Järvamaal ja Võrumaal lisandus kõigis kaks, Pärnumaal üks ja teadmata isikukoodiga oli üks positiivne vastus.

Eestis on kokku tehtud 24 813  testi, nendest 1185 ehk 5 protsenti olid positiivsed. Positiivsetest vastustest on 37 protsenti Saare maakonna ja 32 protsenti Harju maakonna elanikud, Ida-Viru, Tartu ja Võru maakonna osakaal positiivsetest vastustest on kõigil 6 protsenti.

Vanusgruppides on 26 protsenti positiivsetest eakad  (65+ vanuses).

Terviseamet uuendas testimise strateegiat

Alates tänasest saavad perearstid põhjendatud kahtluse korral suunata testimisele kõiki koroonaviirusele viitavate sümptomitega inimesi sõltumata vanusest ja kaasuvatest haigustest, teatas terviseamet.

Inimeste jaoks testimise korralduses muudatusi ei tule, haigestumisel tuleb jätkuvalt pöörduda oma perearsti poole, kes otsustab testimise vajalikkuse üle ning suunab inimese testimisele. Arst hindab individuaalselt iga üksikut juhtumit.

Testimisstrateegia uuendamise eesmärk on saada täpsem epidemioloogiline ülevaade SARS-CoV-2 levikust Eestis, et täpsemalt hinnata seniseid sekkumisi ja planeerida järgnevaid meetmeid. Olukorra muutumisel vaadatakse testimise põhimõtted uuesti üle, teatas amet.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: