Ettevõtete elektritabimine on vähenenud pea viiendiku võrra

Elektriliin.
Elektriliin. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eriolukorra ajal on Elektrilevi äriklientide elektritarbimine vähenenud 14 protsendi võrra võrreldes märtsi esimese nädalaga, kodumajapidamised aga tarbivad 10 protsendi võrra rohkem elektrit.

Kuna kogu elektritarbimisest võrgus moodustavad ettevõtted ligikaudu kolm neljandikku ehk nende mõju domineerib, siis kokku hindavad Elektrilevi analüütikud koroonakriisi mõjuks elektritarbimise kahanemisele märtsis tervikuna ligikaudu seitse-kaheksa protsenti.

Kuna eriolukord on kevade alguse peale sattunud, peab muutusesse arvestama ka temperatuuri ja ööpäevase valge aja mõjud, ütles Elektrilevi juhatuse liige Priit Treial.

Maakondade lõikes on enim vähenenud ettevõtete elektritarbimine Tartu maakonnas (19 protsenti), Pärnu maakonnas (18 protsenti), Saaremaal (17 protsenti) ja Harju maakonnas (15 protsenti).

Muutus ettevõtete elektritarbimises maakonniti Autor/allikas: Elektrilevi

Kodumajapidamiste elektritarbimine on kasvanud üle 10 protsendi ning ettevõtte sõnul on selgelt näha, et inimesed on liikunud linnadest maakodudesse ja suvilatesse. Võrreldes praeguse aasta märtsikuu viimaseid kahte nädalat mullusega, on kasvanud koduklientide elektritarbimise maht kõige enam Põlva- (15) ja Võrumaal (14 protsenti).Muutus kodumajapidamises elektritarbimises maakonniti Autor/allikas: Elektrilevi

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: