Ööpäevaga suri kolm koroonaviirusega inimest, positiivseid teste tuli juurde 24

{{1586762340000 | amCalendar}}
Nakkusohu eest hoiatav kiri Põhja-Eesti regionaalhaiglas
Nakkusohu eest hoiatav kiri Põhja-Eesti regionaalhaiglas Autor/allikas: Aivar Kullamaa/PERH

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 416 COVID-19 viiruse testi, millest 5,8 protsenti ehk 24 proovi osutusid positiivseks. Suri kolm inimest ning haiglas on 157 patsienti.

Viimase ööpäeva jooksul suri Eestis Ida-Viru keskhaiglas juhitaval hingamisel olnud 59-aastane mees, Kuressaare haiglas ravil viibinud 75-aastane naine ja Saaremaa Südamekodu hooldekodus viibinud 85-aastane naine. Kokku on Eestis koroonaviirusega surnud 28 inimest, teatas terviseamet.

13. aprilli hommiku seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 157 inimest, kellest üheksa on juhitaval hingamisel. Haiglatest on väljakirjutatud 102 inimest.

Kõige rohkem positiivseid teste laekus rahvastikuregistri andmete järgi Saare maakonnas (9), Harju maakonnas (5) ja Pärnumaal (3). Ida-Virumaal, Tartumaal ja Raplamaal lisandus igas ühes kaks ning Valgamaal üks positiivne test. Praegu on enim nakatunuid jätkuvalt vanusegrupis 55-59 (11 protsenti), järgnevad 45-49 ja 50-54 kumbki 10 protsenti.

Kokku on Eestis nüüdseks tehtud 30 764 testi, nendest 1332 ehk 4,3 protsenti on osutunud positiivseks.

Terviseameti kriisistaabi juht Ragnar Vaiknemets ütles pressikonverentsil, et viiruse tipphetk ei ole Eestis saavutatud ehk see pole veel möödas. Ta lisas, et oluline number on see, kui palju inimestest vajavad haiglaravi ja kui palju on neist juhitaval hingamisel.

"Miks positiivsete testide arv on langenud, siis põhjus võib olla selles, et olid pühad ja eelnevatel päevadel ka ilus ilm, mistõttu inimesed ei pöördunud sümptomitega perearsti poole," sõnas ta.

Vaiknemets lisas, et kuigi reedel oli juhitaval hingamisel üheksa ja täna samuti üheksa inimest, ei tähenda see, et tegemist oleks samade inimestega.

"Inimeste staatus muutub ajas ehk see ei ole staatiline, vaid dünaamiline number. Mõni võetakse juhitavalt hingamiselt ära, mõni tuleb aga juurde. Mida on samuti oluline vaadata, siis see, kui palju on inimesi haiglast välja kirjutatud. See number on täna 102. Haiglas hoitakse võimalikult vähe inimesi, et me ei koormaks süsteemi üle."

Vaata täismahus pressikonverentsi

Viiruse leviku piiramiseks uuendas ja täiendas terviseamet juhiseid kauplustele pindade ja ruumide puhastamiseks, siseõhu kvaliteedi tagamiseks ja nii toiduohutuse kui ka klientide ja töötajate ohutuse tagamiseks.

"Kui kaupluse töötaja haigestub, tuleb kauplus sulgeda 48 tunniks. Kõik pinnad ja ruumid tuleb koristada ja desinfitseerida. Kui pole võimalik kõike ruume tuvastada, kus haigestunud inimene viibis, siis tuleb kauplus sulgeda 72 tunniks. 72 tunniks sellepärast, et viiruse elujõud lõppeb pärast seda," ütles Vaiknemets. 

Samuti on täiendatud juhised olukorraks, kui töötaja haigestub respiratoorsesse haigusesse.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: