Paavo Nõgene lahkub ERR-i nõukogust

Paavo Nõgene ERR-i nõukogu koosolekul
Paavo Nõgene ERR-i nõukogu koosolekul Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene teatas riigikogu kultuurikomisjonile, et soovib Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogust tagasi astuda.

"Tulenevalt nõukogu liikme Paavo Nõgene omal soovil tagasiastumisest ning nõukogu liikmete Agu Uudelepa ja Pille Pruulmann-Vengerfeldti lõppenud või lähiajal lõppevatest volitustest, otsitakse nõukogusse kolme uut tunnustatud eksperti," teatas esmaspäeval kultuurikomisjoni esimees Aadu Must.

Riigikogu kultuurikomisjon ootab 5. maiks nõukogu liikmekandidaatide dokumente, et ette valmistada eelnõu, millega nimetatakse nõukogusse kolm uut tunnustatud asjatundjat.

"Oleme uutele liikmetele esitatavaid ootuseid arutanud ka rahvusringhäälingu nõukoguga, kes näeb, et uuteks liikmeteks võiksid olla finantsmajandusliku kogemusega meediavaldkonna asjatundjad või meedia ühiskondlikku rolli uurinud või käsitlenud meediavaldkonda laiemalt tundvad eksperdid, kes omavad ühiskonnas laialdast autoriteeti ja on soovitavalt akadeemilise taustaga," rääkis Must.

Rahvusringhäälingu nõukogusse kuulub üks esindaja igast riigikogu fraktsioonist riigikogu koosseisu volituste lõppemiseni ning neli asjatundjat rahvusringhäälingu tegevusvaldkonna tunnustatud asjatundjate hulgast, kelle volituste tähtaeg on viis aastat.

Nõukogu liikmed nimetab riigikogu kultuurikomisjoni ettepanekul. Eelnõud arutatakse ühel lugemisel, otsusena vastuvõtmiseks on vajalik poolthäälteenamus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: