Leedu lubab avada tänavakohvikud, ilusalongid ja muuseumid

Pensionär inimtühjal Vilniuse tänaval.
Pensionär inimtühjal Vilniuse tänaval. Autor/allikas: SCANPIX/AP/MINDAUGAS KULBIS

Leedu valitsus pikendas uue koroonaviiruse pidurdamiseks kehtestatud karantiini küll 11. maini, kuid lubas avada esmaspäevast muuseumid ja raamatukogud, välikohvikud, juuksurid ja teatud ilusalongid, samuti kaubanduskeskuste kauplused.

Karantiinimääruse muudatuse kohaselt võib sooritada lennuki- ja autojuhtimiseksameid, harrastada vabaõhusporti, see tähendab mängida golfi ja käia spordiplatsidel, looma- ja botaanikaaias, vahendas BNS.

Kultuuri-, spordi- ja meelelahutusasutusi võib külastada paarikaupa või perekonniti. Ettevõtted peavad tagama kliendi kohta kümme ruutmeetrit vaba pinda või teenindama korraga vaid üht inimest.

Alates neljapäevast võivad oma uksed avada kõik, sealhulgas kaubanduskeskustes asuvad jaemüügipoed.

Alates esmaspäevast lubatakse uksed avada välikohvikutel, muuseumidel, raamatukogudel, juuksuri- ja ilusalongidel.

Kaitsemaskide kandmine avalikes kohtades jääb jõusse, väljaarvatud söögikohtades.

Eelmisel nädalal lubas Leedu valitsus avada poed, millel on sissepääs tänavalt, samuti keemilised puhastused, võtme- ja remonditöökojad.

Leedus kehtestati erimeetmed koroonaviiruse haiguse COVID-19 epideemia pidurdamiseks 16. märtsil, sealjuures suleti kõik haridusasutused ja poed peale toidupoodide ja apteekide.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: