Kuus nädalat karantiinis olnud Hispaania lubab lapsed õue jalutama

14. märtsist alates toas olema pidanud Hispaania lastel lubatakse korra päevas õues käia.
14. märtsist alates toas olema pidanud Hispaania lastel lubatakse korra päevas õues käia. Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Hispaanias on koroonaviiruse tõttu kuus nädalat kehtinud Euroopa ühed karmimad karantiinireeglid, kuid tasapisi hakatakse neid leevendama – alates pühapäevast tohivad kuni 14-aastased lapsed minna tunniks ajaks õue.

Juhiste järgi tohivad kuni 14-aastased lapsed vahemikus üheksast hommikul kuni üheksani õhtul minna kuni tunniks ajaks õue (ühe korra päevas), tingimusel, et neil on täiskasvanud saatja ning nad jäävad enda kodust ühe kilomeetri raadiusesse. Üks täiskasvanu tohib olla maksimaalselt kolme lapse saatja, vahendas Reuters.

Lapsed peavad õues järgima sotsiaalse distantseerumise reegleid ehk hoidma teiste inimestega vähemalt kahemeetrist vahet. Kui nädala alguses räägiti, et lapsed tohivad koos vanemaga pelgalt poes või apteegis käia, aga mitte jalutada, siis laupäeval kinnitati, et lapsed tohivad ka lihtsalt jalutama minna ning võivad isegi joosta. Mänguväljakud jäävad endiselt suletuks.

"Lapsed tohivad joosta, hüpata, sporti teha, aga hoidma sotsiaalset distantsi," selgitas Hispaania asepeaminister Pablo Iglesias El Paisile. "Lisaks tohivad lapsed õue kaasa võtta mänguasju, palli või tõukeratta, aga nad ei saa minna mänguväljakutele."

Millal lubatakse vanemad kui 14-aastased lapsed õue, pole Hispaania valitsus veel öelnud.

El Paisi andmeil suri Hispaanias läinud ööpäeval 378 koroonaviirusega inimest, ühtekokku on nüüd surmajuhtusid 22 902. Koroonaviirus on Hispaanias diagnoositud 223 759.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: