Kaubanduskeskused avatakse 11. mail

{{1588672620000 | amCalendar}}
Ülemiste keskus
Ülemiste keskus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

11. maist võib kaubanduskeskustes avada kauplused ja toitlustuskohad, suletuks jäävad aga mängutoad ja meelelahutusasutused.

Alates 11. maist võib kaubanduskeskustes taas avada müügi- ja teenindussaalid ning toitlustusasutused juhul, kui seal tagatakse desinfitseerimisvahendite olemasolu ning peetakse kinni 2+2 reeglist, teatas valitsuse pressiteenistus.

Alates 11. maist võib toitlustusasutustes, kus seni toimus üksnes kaasamüük, toitu pakkuda ka kohapeal. Samas jääb kehtima piirang, mille kohaselt peab toidu kohapeal tarbimine lõppema hiljemalt kell 22, et vältida restoranides, kohvikutes ja baarides inimeste õhtust kogunemist.

Endiselt jäävad suletuks laste mängutoad, kasiinod, mänguautomaatide saalid ning meelelahutus- ja lõbustusasutused, sealhulgas keegli-, bowlingu- ja piljardisaalid ning täiskasvanute klubid. Samuti jääb nii kaubanduskeskustes kui ka mujal kehtima avalike kogunemiste, kinoseansside, ööklubiürituste, etenduste, kontsertide ja konverentside korraldamise keeld.

Kuni eriolukorra lõpuni on kõigil kaubanduskeskuste klienditeenindajatel soovituslik kanda suletud ruumis isikukaitsevahendeid.

Külastajatel on tungiv soovitus kanda kaupluses maski või katta suu ja nina.

Kauplustes tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu nii klientidele kui töötajatele ning ruume tuleb korrapäraselt tuulutada ja desinfitseerida.

Kauplejatel on tungiv soovitus hoida ostukampaaniad e-poodides ja mitte korraldada tootetutvustusi.

Kuidas kaubanduskeskused nõudeid täidavad, kontrollivad politsei ja kohalik omavalitsus.

Ratas lisas, et piirangute leevendused toimuvad juhul kui nakkuse levik ei hoogustu ning järgitakse eritingimusi. "Leevendustega kaasnevad eritingimused – reeglid, mis tõkestavad koroonaviiruse levikut. Nende hulgas on 2+2 reegel, hügieenireeglid nagu käte desinfitseerimine ja näo katmine ning käitumisreeglid nagu haigena kodus püsimine ja piirangud kogunevate inimeste rühmadele," märkis Ratas.

Jumalateenistusi lubatakse 10. maist

Peaminister Jüri Ratas teatas, et valitsus otsustas, et 10. maist võib pidada jumalateenistusi ja viia läbi usulisi talitusi.

Alates 5. maist laiendatakse tippsportlaste treenimisvõimalusi nii sise- kui ka välitingimustes Eesti koondise kandidaatidele ja võistkondlike spordialade meistriliiga klubidele.

5. maist tohib jätkata ka sõiduõppe koolitusi ja eksameid.

11. maist võib teha lahti muuseumid ja näitusasutused.

18. maist võib pidada avalikke koosolekuid.

15. maist taastatakse kontaktõpe üldhariduskoolides, kutseõppeasutustes, kõrgkoolides, täienduskoolitusasutustes ja huvikoolides ning avatakse noortekeskused.

Aas: meelelahutusasutuste otsus tuleb lähiajal

Majandusminister Taavi Aasa sõnul antakse lähiajal teada ka meelelahutusasutuste avamise kuupäev. "Eks me teadusnõukoguga konsulteerime selles osas, et kui see suur muutus (kaubanduskeskuste avamine - toim.) nüüd on toimunud, (siis) kui pikalt me peaksime jälgima muutuse tagajärgi ehk millal me võime olla kindlad, et see suur muutus ei ole toonud kaasa haiguse uut levikut," ütles Aas teisipäeval Vikerraadio saates "Uudis+".

Aas ütles, et võimalusel tuleb keskust külastada üksinda ja oma ostud kodus eelnevalt läbi mõelda.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: