Lufthansa esimese kvartali kahjum on üle miljardi euro ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Lennufirma Lufthansa tegevjuhi sõnul on Euroopa suurim rahvusliku lennufirma lennugraafik vähem kui 65 päevaga langenud 65 aasta tagusele tasemele ehk aega, mil Lufthansa loodi. Virtuaalsel aktsionäride koosolekul teatati, et esimese kvartali kahju ületab enam kui miljard eurot, kuid teise kvartal võib tuua veelgi suuremaid kaotusi.

Lufthansa peab läbirääkimisi Saksa liiduvalitsusega, ning ka Belgia, Austria ja Šveitsiga, et saada laenu kuni 10 miljardi euro ulatuses ja aidata töötajaid, keda Lufthansa grupis on kokku 130 tuhat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Suur osa lennukitest jääb siiski seisma terve suve ja juhtkonna hinnangul ei taastu viiruspuhangu eelne lennugraafik enne 2023. aastat. Seisma jäävad vanemad lennukid, uusi juurde ei tellita. Osa reisilennukeid muudetakse kaubalennukiteks.

"Reisigraafiku suhtes on meie ettevõte langenud oma algusaega 1955. aastal, mis oli kümme aastat pärast teist ilmasõda ja peale 10-aastast lennukeeldu. 65 aasta jooksul ja läbi paljude kriiside oleme arendanud seda firmat asutajate vundamendile. Tegime Lufthansast Euroopa esifirma, lennufirma, mis on olnud palju aastaid maailmas parimate seas," ütles Lufthansa tegevdirektor Carsten Spohr.

Spohr rääkis, et kuigi lennugraafik langes vähem kui 65 päevaga 65 aasta tagusele tasemele, vaatab ettevõte tulevikku optimismiga.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: