ITK lubab isad 18. maist taas sünnituste juurde

Ida-Tallinna keskhaiglas sünnitusmaja.
Ida-Tallinna keskhaiglas sünnitusmaja. Autor/allikas: ITK pressimaterjalid

Ida-Tallinna keskhaigla (ITK) sünnitusmaja lubab 18. maist alates taas peresünnitusi, nii et eriolukorra lõppedes võib sünnituse juures viibida kas lapse isa või muu lähedane pereliige. Pärast lapse sündi peab tugiisik aga sünnitusmajast lahkuma.

Haiglasse sünnituse juurde tulev pereliige peab olema terve ning järgima haigla poolt kehtestatud täiendavaid ohutusmeetmeid. Sünnitusmajja saabudes peab pereliige täitma tervisedeklaratsiooni ja samuti kontrollitakse tema kehatemperatuuri.

Kogu haiglas oleku aja tuleb kanda kirurgilist kaitsemaski ja kaaslasel ei ole lubatud sünnitustubadest vahepeal lahkuda. Sünnitoetajaid ehk doulasid ja teisi alternatiivseid tugiisikuid sünnitusosakonda veel ei lubata. Samuti ei saa ohutuse seisukohalt veel lubada pereliikme juuresolekut keisrilõikuse korral operatsioonitoas, sest mida suurem on inimeste hulk, seda raskem on tagada nende kontrollitud liikumist ning vältida juhuslikke kontakte teiste inimestega.

Pereliige peab haiglast lahkuma, kui sünnitaja viiakse sünnitusosakonnast üle sünnitusjärgsesse palatisse. Oma peret saab vastsündinu esimeste elupäevadega kursis hoida telefoni või arvuti vahendusel, haiglas on tasuta WIFI.

Kõikidele sünnitajatele tehakse endiselt koroonaviiruse test ning täita tuleb tervisedeklaratsioon ja kanda kaitsemaski kuni testivastuse selgumiseni.

ITK ämmaemandusjuhi Vivian Arusaare sõnul on see lapseootel peredele rõõmustavaks uudiseks.

"Hea meel, et saame taas lubada peresünnitusi - isa saab olla juures oma lapse sünnil ning olla toeks naisele. Viimased üheksa nädalat on meile näidanud, et kõik sünnitajad on olnud väga vaprad ja saanud ilusti ka kaaslaseta hakkama. Loomulikult ei ole see neile kerge olnud," kommenteeris Arusaar, lisades, et pered olid vahepealsel ajal väga mõistvad.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: