Vestagerile teevad muret suured erinevused riikide abipakettides

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Euroopa Komisjoni konkurentsivolinik Margrethe Vestager. Autor/allikas: SCANPIX / www.imago-images.de / Christian Spicker

Euroopa Komisjoni juhtiv asepresident ja konkurentsivolinik Margrethe Vestager avaldas muret selle üle, et riikide abipaketid koroonakriisist kahjustatud majanduse taastamiseks on väga erinevad ja see võib hakata kahjustama Euroopa Liidu ühisturu toimimist.

Vestageri mureavaldus ajalehes Süddeutsche Zeitung näib viitavat Saksamaale, mille lubatud abi oma ettevõtetele moodustab rohkem kui poole kõigist Euroopa Liidu heakskiidu saanud liikmesriikide riigiabi summadest, vahendas portaal Euractiv.com. Vestager selgitas, et riigiabi erinevad tasemed riikides võivad hakata moonutama konkurentsi ja sellega aeglustada EL-i majanduste kriisist taastumist.

"Ja see juba toimub teatud mahus," märkis Komisjoni juhtiv asepresident esmaspäeval ilmunud intervjuus.

Ausa konkurentsi tagamine 450-miljoni elanikuga bloki ühisturul on Euroopa Liidu üks keskseid põhimõtteid ja võtmetingimusi oma turu avamisel välisriikidele nagu Hiina või EL-ist lahkunud Ühendkuningriik.

Kui tavapäraselt on Euroopa Komisjon riigiabi reeglite jälgimisel ülimalt range, siis pärast koroonapandeemiast põhjustatud majanduskriisi algust märtis keskpaigas on Komisjon andnud oma heakskiidu 1,9 triljoni euro ulatuses riigiabi skeemidele.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: