Politsei asub kahekordistunud patrullide arvu koomale tõmbama

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Politsei. Autor/allikas: PPA

Kui eriolukorra ajal oli politsepatrulle üle Eesti kaks korda tihedamalt kui muidu, siis nüüd liigub politsei- ja piirivalveamet (PPA) tasapisi tavapärase hulga suunas. Edaspidi peab reeglite täitmist jälgima terviseamet.

Eriolukorra piirangutega seoses tõsteti Eestis patrullekipaažide tihedust, muu hulgas selleks, et kindlustada ja suunata inimesi täitma 2+2 reeglit. Eriolukorra lõppedes ja piirangute leevenedes vähendatakse patrullide arvu tavapärase suunas.

"Kuigi eriolukord lõppes, jäid paljud piirangud endiselt kehtima. Kindlasti ei saa politsei tegevus 2+2 reegli täitmise jälgimisel olema samas mahus, kui see oli eriolukorra ajal. See kajastub ka patrullide arvus ning liigume järkjärgult tavapärase väljapaneku suunas," ütles PPA vanemkomissar Tago Trei ERR-ile.

Trei rõhutas, et kui eriolukorra ajal pidi 2+2 reegli üle järelevalvet tegema politsei, siis 18. maist on valitsus piirangute täitmise jälgimise ülesande andnud terviseametile.

"Terviseamet on teinud PPA-le ametiabi taotluse ning praegu käivad arutelud, kuidas PPA saab terviseametit piirangute tagamisel toetada," ütles Trei.

Eriolukorra ajal oli tavapäraseid politsei väljakutseid küll vähem, aga väljakutsete koguarv oli suurem, kui tavapärasel ajal. Trei sõnul kasvas väljakutsete arv eelkõige 2+2 reegli täitmisega seotud kõnede tõttu, aga maikuus on need kõned oluliselt vähenenud.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: