Politsei tabas eriolukorra ajal kriminaalses joobes juhte rohkem kui muidu

Puhumisreid
Puhumisreid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuigi eriolukorra perioodil tabas politsei- ja piirivalveamet (PPA) vähem joobes juhte, kui sel perioodil tavaliselt, siis tabatud roolijoodikutest kriminaalses joobes juhtide arv tõusis 115 võrra.

PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo ütles ERR-ile, et eriolukorra ajal tabati 1062 joobes juhti, mis on 156 võrra vähem kui möödunud aastal samal perioodil.

Kuigi joobes juhte oli Eestis tavapärasest vähem, siis tabatud 1062 sees kasvas kriminaalses joobes juhtide arv märgatavalt. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes tabati selliseid juhte 115 võrra rohkem.

Kokkuvõttes oli pisut enam kui pool tabatud juhtidest (571) kriminaalses joobes.

Reedese seisuga oli tänavu kokku tabatud 2227 alkoholi tarvitanud juhti, möödunud aastal tabati 16. maiks 2280 roolijoodikut.

Üldnumbri vähenemise osas arvas Loigo, et seoses politseireidide "Kõik puhuvad" ärajäämisega on vähenenud jääknähtudega tabatud juhtide osakaal.

"Jääknähtudega juhtide väiksem avastamine on kindlasti seotud "Kõik puhuvad" reidide ära jätmisega, kus enamasti tabatakse just väiksema joobemääraga juhte. Samas jätkas politsei joobekontrollidega tavapärase liiklusjärelevalve käigus ning hõredama liikluse tõttu jäid joobes juhid rohkem silma ka teistele liiklejatele, kes sellest häirekeskusele teada andsid," ütles juhtivkorrakaitseametnik.

Loigo paneb kõigile südamele, et joobes juhtimise suhtes kehtiks ühiskonnas nulltolerants.

"Lähedastel, sõpradel ja ka kõigil teistel inimestel on võimalik päästa elusid, kui alkoholi tarvitanud inimest takistatakse rooli taha istumast või teatatakse sellest hädaabinumbril 112. Parim on see, kui joobes inimene ise mõistab, et ei tohi autot juhtida ning kui seda vältida ei õnnestu, siis antaks politseile ohtlikust juhist teada," ütles Loigo.

16. mail teatas politsei- ja piirivalveamet, et lähtudes terviseameti hinnangust jätkuvad "Kõik puhuvad" reidid, järgides terviseameti soovitusi, et hoida kõiki nakatumisoht võimalikult minimaalne.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: