Valitsus plaanib kriisi süvenedes ehitussektori suurprojekte ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ehitajad raudteel. Foto on illustratiivne.
Ehitajad raudteel. Foto on illustratiivne. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Valitsus plaanib kriisi süvenedes majanduse ja ehitussektori päästmiseks käivitada suurprojekte, mida oleks võimalik koheselt hankesse viia, ütles peaminister Jüri Ratas (KE).

"Ma arvan, et ehitussektoril aasta lõpupoole võib olukord minna järjest keerulisemaks. Ka see oli selle lisaeelarve üks soov, et anda võimalikult palju signaali, et avaliku sektori võimaluste ja eelarve osas, et just neid investeeringuid tõsta. Olgu see läbi kohalike omavalitsuste, olgu see läbi teede-ehituse, või olgu see läbi kortermajade investeeringute või nende renoveerimise," rääkis Ratas valitsuse pressikonverentsil.

"Eelmise nädala neljapäeval andsime ka valitsusele ja ministritele ülesande, et vaadata üle suurprojektid, mis on põhimõtteliselt kohe võimalik viia ehitushankesse, kui peaks majanduskriis veel süvenema ja mida oleks kiiremini aktiviseerida investeeringute tegemist," lisas Ratas.

Ratas rääkis, et neljapäevasel istungil kiitis valitsus heaks toetuse spordiobjektidele. "Toetuse eesmärk on ühekordselt tagastamatu abi andmine spordiobjektide valdajale viirusepuhangust tulenenud kriisi kahju osaliseks hüvitamiseks. See võimaldas spordiobjektid taas avada ning jätkata tegevust eriolukorra lõppemise järel. Meetme maht on kokku 400 000 eurot," lausus Ratas.

"Kiitsime heaks ka majandus- ja taristuministri määruse eelnõu väikeelamute energiatõhususe suurendamise toetuse kasutamise kohta," lisas peaminister.

Määrusega tõuseb läbi Kredexi jagatava väikeelamute toetusmeetme maksimaalse toetussumma suurus ning tervikrekonstrueerimist toetatakse senisest suuremas ulatuses. Kui seni oli maksimaalne toetussumma 15 000 eurot ja toetuse määr 30 protsenti abikõlblikest kuludest, siis nüüd oleneb toetuse summa taotleja piirkonnast.

Tervikliku rekonstrueerimise teostamisel on toetuse määr ja toetussumma väikeelamu kohta:

- 30 protsenti ja 30 000 eurot - Tallinnas ja Tartu linnas;
- 40 protsenti ja 40 000 eurot - Harku vallas, Jõelähtme vallas, Kiili vallas, Maardu linnas, Rae vallas, Saku vallas, Saue vallas (välja arvatud ühinenud Kernu valla ja Nissi valla territooriumil enne 15.10.2017 kehtinud haldusüksuste piirides), Viimsi vallas, Luunja vallas, Kambja vallas (ühinenud Ülenurme valla territooriumi osas enne 15.10.2017 kehtinud haldusüksuste piirides), Tartu vallas (enne 15.10.2017 kehtinud haldusüksuste piirides) ning enne 15.10.2017 kehtinud haldusüksusena Tähtvere valla piirides;
- 50 protsenti ja 50 000 eurot – kõigis ülejäänud asustus- ja haldusüksustes.

Tööturu toetusi on Ratase sõnul kavas arutada neljapäevasel kabinetinõupidamisel.

"Samuti me lähme kabinetis edasi aruteluga, mis on piirangute täiendavad leevendused," ütles Ratas veel.

Aprillis võttis riigikogu vastu lisaeelarve, mis oli keskendunud eelkõige lühiajalistele majanduskriisi leevendusmeetmetele.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: