Tallinna Ülikooli rektori kohusetäitja selgub juunis

Tramm Tallinna Ülikooli ees.
Tramm Tallinna Ülikooli ees. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pärast seda, kui Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land valiti Tallinna Tehnikaülikooli rektoriks, peab TLÜ alates septembrist määrama ametisse rektori kohusetäitja. Rektori enda valimine jääb aga käesoleva aasta lõppu ja ametiaeg algab 2021. aasta maist.

Tallinna Ülikooli nõukogu otsustas reedel, et määratud rektori kohusetäitja asub tööle alates 1. septembrist, kui Tiit Land asub ametlikult TalTechi tööle. Pärast seda aga kiiremas korras uue rektori valimisi ei korraldata ja kuna Landi ametiaeg oleks niigi järgmise aasta mais lõppenud, asub ka TLÜ uus rektor tööle 15. mail 2021.

Tallinna Ülikooli nõukogu esimees Taavi Laur ütles ERR-ile, et kuna rektori valimine peab ametlikult algama kuus kuud enne eelmise rektori ametiaja lõppu, siis peab kohusetäitja olema ametis küllalt vähe aega, et mitte korraldada erakorralisi valimisi.

"Rektori valimine jääb sügissemestri lõppu," lisas Laur.

Võimalike rektorikandidaate Laur veel välja ei toonud, aga lootis, et uue rektori valimiseks esitatakse rohkesti tugevaid, ülikooli senist edu hindavaid ja kõrgeid sihte seisvaid kandidaate.

"Reeglite kohaselt peab kohusetäitja olema valitud professoriks. Lisaks soovib nõukogu, et kohusetäitja oleks hästi kursis ülikooli juhtimisega ja suunaks ülikooli tegevust professionaalselt, sealhulgas praeguseid tavasid järgides," ütles Tallinna Ülikooli nõukogu esimees Taavi Laur.

Samuti lisas Laur, et Landi poolt heaks kiidetud arengukava on koostatud nõnda, et järgmisel rektoril oleks ametisse asudes kerge koolis toimuvat üle võtta, vaatamata nende spetsialiseeritusele.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: