Piimatootja rajas oma töötajatele üürimaja

Kõo piirkonna piimatootja, osaühing Mangeni PM investeeris esimesena Eestis üle 700 000 euro üürimaja ehitusse, et tagada oma töötajatele väärikad elamistingimused. Sihtasutus KredEx lisas riiklikust üürimajade programmist sama suure summa ning projekti juhtis Põhja-Sakala vald.

19-aastane Kätlin Rebane ei kõhelnud hetkegi, et läheb osaühingusse Mangeni PM vasikatalitajaks, sest füüsilist tööd ja loomi ta ei karda. Töökoha valikul sai määravaks äsja Koksveres valminud üürimaja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Sellise hinna eest ei saa päris igale poole sellist uhket korterit ja väga mugavat korterit. Mugavused on siin nagu Tallinnas," ütles Rebane.

"Me läheme tagasi 35 aastat, 40 aastat, kui me väiksemas kohas mingit korterelamu arendust oleme näinud. Me võime igaüks mõelda, mida see tähendab pereelule, kodule, lastele," rääkis Põhja-Sakala vallavanem Hermann Kalmus.

Kõo põllumajandusettevõtete juht Maarika Susi ütles, et Mangeni PM investeeris Koksvere üürimajja üle 700 000 euro, sama palju lisas sihtasutus KredEx riiklikust üürimajade programmist. 11 korterist on üürniku leidnud kaks, kuid jätkuvalt vajavad Kõo piirkonna põllumajandusettevõtted näiteks lüpsjat ja seemendustehnikut.

"Palgatase on nii et 1000 kuni 1200 eurot kätte on igati normaalne töötasu, mida kõik saaksid siin teenida. Ja kui on kahetoalise korteriga tegu, siis umbes 200 eurot on see, kus on üür ja kommunaalid kõik sees," selgitas Susi.

KredEx toetab alates 2018. aastat kokku 25 üürimaja kordategemist või ehitamist enam kui 21 miljoni euroga. Koksvere üürimaja on toetuse saanute hulgas aga täiesti eriline.

"Minule teadaolevalt on põllumajandusettevõtte poolt üldse esimene selline üürimaja rajatud, kus nad saaksid majutada nii enda töötajaid kui ka piirkonda saabuvat tööjõudu. Tegemist peaks olema A-energiaklassi märgisega hoonega ehk see on energiasäästlik hoone," rääkis KredExi kliendihaldur Kristo Hütt.

Millal ja kas üldse üürimajade riikliku programmi järgmine taotlusvoor välja kuulutakse, KredExist öelda ei osatud.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: