Fondijuht: Eesti võlakirjad märgitakse ilmselt kordades üle

Avaroni fondijuht Peter Priisalm ütles, Eesti võlakirjad märgitakse Iiri börsil ilmselt kordades üle.

Valitsus plaanib välja anda kümneaastase tähtajaga ühe miljardi euro eest võlakirju, mis plaanitakse noteerida Iiri börsil.

Priisalmi sõnul tuleb võlakirjaemissiooni maht kindlasti täis. "Ma arvan, et see märgitakse kordades üle. See, mida Eesti täna teeb, on etalonvõlakirja emiteerimine, kuna Eestil seni ei ole pikaajalist riigivõlga ja ma arvan, et sellise emissiooni puhul just peakski olema korralik maht, et sellel oleks pärast piisavalt likviidsust, sest võlakirjaomanikud ei taha eriti omada pabereid, millel likviidsust ei ole. Nii et ma ei muretse antud juhul Eesti riigi võlakirja mahu pärast," rääkis Priisalm "Aktuaalsele kaamerale".

Tema hinnangul on Eesti võlakirjade vastu suur huvi. "On väga palju investoreid, kellel on väga ranged piirangud, kuhu nad võivad üldse raha paigutada, ja peavad paigutama seda just riigivõlakirjadesse ja kõrge reitinguga riigi võlakirjadesse. Sellistesse portfellidesse sobib Eesti võlg väga hästi. Need võivad olla näiteks Eesti näitel tagatisfond, hoiuste tagamise fond, töötukassa, kindlustusseltsid - seda tüüpi institutsioonid. Neid institutsioone on maailmas piisavalt, kes võiksid seda tüüpi võlga osta," selgitas ta.

Eesti võlakirjade laenuintress jääb Priisalmi sõnul null protsendi juurde. "Kas see tuleb nüüd 0,2 plusspoolele või miinuspoolele, on turgude määrata. Kui võrrelda Iirimaaga, kellel on sarnane krediidireiting, siis nende kümneaastane võlg kaupleb täna 0,1-protsendilise intressiga. Prantsusmaal, millel on üks aste parem krediidireiting, on intressimäär kümneaastasel võlal null," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: