Pool Audru kiriku katusest on korda tehtud

Foto: ERR

17. sajandil valminud Audru kiriku katusest on praegu korda tehtud pool. Kirik loodab järgmisel aastal Pärnu linnalt raha juurde saada, et tööd lõpetada.

Praegustel andmetel 1680. aastal valminud Audru kirik on üks väheseid tollest perioodist säilinud pühakodasid. Kirik on kuulus oma liigirikka pargi poolest, mille taolist pole kuskil mujal. Puud ja põõsad on varustatud nimelipikutega, nii võib igaüks mõistatada, millise puuga on tegemist ja hiljem oma teadmisi kontrollida, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kiriku katuse remondiga tegelenud osaühingu Rändmeister juhataja Juhan Kilumets ütles, et restaureerimistöö kirikutes on huvitav ja rikastab tegijaid.

"Ta annab ka tarkust. Ajaloolasena ühe silmaga jälgid ju kogu aeg kirku ehituslugu. Tööde käigus sageli avanevad sellised tahud, mida varem ei teadnud ja see leiab kinnitust ka siin, Audrus. Meie katusetööde käigus oleme teinud selliseid tähelepanekuid, mis võimaldavad mõnevõrra muuta senikehtivaid dateeringuid, senikehtivat kiriku ehitusajaloolist skeemi. On üsna kindlaid tõendeid sellest, et meile tuttava kuju sai kirik 18. sajandi lõpul," selgitas Kilumets.

Tema sõnul on kiriku katusetööd selleks aastaks lõppenud. Pikihoone katusest on umbes 40 protsenti restaureeritud. Järgmisel aastal on plaan jätkata ja kui hästi läheb, siis võib-olla ka lõpetada.

"Remondi käigus ilmnes, et katuse aluskonstruktsioonid on veidi kehvemas olukorras kui esialgu arvati. Kirikul on kindlasti lisaraha vaja ja selleks nad on esitanud taoltluse Pärnu linnavalitsusele, kes igal aastal jagab ka restaureermistoetust," rääkis Audru osavallakeskuse juhataja Priit Annus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: