Tartu saab külmikuga toidujagamispunkti

Tartu uus külmikuga toidujagamispunkt.
Tartu uus külmikuga toidujagamispunkt. Autor/allikas: Tartu toidujagamine

Tartu saab 1. juunist juba teise avaliku toidujagamispunkti, kuhu kõik inimesed ja toitlustusasutused võivad viia oma kõlblikud toiduülejäägid, mis muidu rändaksid prügikasti. Uues toidujagamispunktis on ka külmkapp.

Esimene toidujagamispunkt avati Tartus Karlova linnaosas detsembris. Selle kaudu on omanikku vahetanud üle tonni toitu, mis muidu oleks lõpetanud prügikastis.

Teine toidujagamispunkt avatakse Genialistide klubi juures Magasini tänaval. Seal on aga ka külmkapp, mis võimaldab teisele ringile saata nii valmistoidu, kiiresti rikneva toidu kui ka külmutatud tooted.

Mõlemad toidujagamispunktid on avatud ööpäevaringselt ja neist võivad oma topsidesse-kottidesse toitu kaasa võtta kõik soovijad.

"Toitu prügikasti visates ei võta me toitu näljas olevate inimeste eest ära, vaid tekitame ka suurt kahju keskkonnale. Raisku läheb energiat, vett ning kulutusi, mis on tehtud tööjõule, transpordile ja pakkimisele. Ära visatud toit lõpetab oma elu prügimäel roiskudes, kus see tekitab metaani - väga mürgist kasvuhoonegaasi," ütles vabatahtlike gruppi ühendava Tartu toidujagamise eestvedaja Kerly Ilves.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: