Elron lükkas uute rongide hanke tähtaja septembrisse

Elroni rong Balti jaamas.
Elroni rong Balti jaamas. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Elron lükkas kehtinud eriolukorra tõttu uute rongide hanke tähtaja kolme kuu võrra edasi septembrisse, uued rongid plaanitakse sellegipoolest liinile tuua 2024. aasta detsembris. Taotlused uute rongide hankel osalemiseks on esitanud Stadler ja Škoda.

Elron kuulutas tänavu jaanuaris välja hanke kuue kahesüsteemse elektrirongi ostmiseks, optsiooniga tellida tulevikus veel kümme rongi. "Et seoses eriolukorraga oleks pakkumuste kokkupanemiseks piisav alt aega, siis lükkasime tähtaja 1. septembriks," ütles Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo ERR-ile. 

"Esimeses etapis esitasid taotlejad taotluse hankes osalemiseks, taotluste esitamise tähtaeg oli 26. märts ja meile laekus kaks taotlust - Stadlerilt ja Škodalt. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 1. september ja siis selgub, kas mõlemad taotlejad esitavad ka pakkumuse või ei. Rohkem huvilisi hankega vahepeal liituda ei saa," sõnas ta.

Kongo kinnitas, et pakkumuste esitamise tähtaja edasilükkamine ei mõjuta rongide valmimise ega liinilemineku aega, mis on 2024. aasta detsembris.

Hangitavad rongid on kahesüsteemsed elektrirongid, mis sõidavad nii vanas kontaktvõrgu alas kui ka uutel elektrifitseeritud raudteelõikudel.

Algselt plaanis Elron osta hübriidrongid, mis sõidaksid diisliga ja oleksid suutelised sõitma kolmekilovoldises elektri areaalis. Kuna Eesti Raudtee elektrifitseerib 2024. aastaks Aegviidu-Tartu suuna, siis ei ole riigifirmal aga mõtet kallimaid hübriidronge osta, vaid langetati otsus kahesüsteemsete elektrirongide kasuks.

Valitsus otsustas mullu juunis soetada Eestile kuus uut reisirongi ning juulis esitas valitsus plaani Eesti raudteevõrgu elektrifitseerimisest.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: