WHO Itaalia arsti väite kohta: viirus pole muutunud vähem patogeenseks

Esimesed viirusepuhangu järgsed turistid Colosseumis.
Esimesed viirusepuhangu järgsed turistid Colosseumis. Autor/allikas: SCANPIX / SIPA

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) rõhutas esmaspäeval, et uus koroonaviirus ei ole muutunud ootamatult vähem patogeenseks.

Tegemist oli reageeringuga Milano San Raffaele haigla peaarsti Alberto Zangrillo väitele, et kliinilises mõttes viirust Itaalias enam ei ole ning et viiruse agressiivsus on kuu või paari taguse ajaga võrreldes imeväike.

"Me peame olema erakordselt ettevaatlikud, et mitte luua tunnet, et ühtäkki on viirus otsustanud muutuda vähem patogeenseks. See ei ole üldse nii," ütles WHO eriolukordade juht Michael Ryan virtuaalsel pressibriifingul.

"Tegelikkuses Itaalias viirust kliinilises mõttes enam ei ole," ütles esmaspäeval Milano San Raffaele haigla peaarst Alberto Zangrillo, kelle sõnul viimase kümne päeva proovide uurimine näitab, et viiruse agressiivsus on kuu või paari taguse ajaga võrreldes imeväike.

Itaalia riikliku tervisenõukogu juht Franco Locatelli ütles, et on Zangrillo kommentaarist "rabatud".

"Piisab, kui vaadata iga päev kinnitust leidvate uute nakatumiste arvu, et näha koroonaviiruse Itaalias ringlemise visadust," ütles Locatelli. "Kuni teesi, et viirus on kadunud, ei kinnita teaduslikud tõendid, soovitan neil, kes seda väidavad, itaallasi mitte segadusse ajada."

Itaalias registreeriti ööpäevaga väikseim arv uusi koroonaviiruse juhtumeid alates 26. veebruarist, mis on julgustav näitaja võitluses COVID-19 pandeemia vastu, teatas tsiviilkaitseamet esmaspäeval. Ameti kohaselt lisandus 24 tunniga 178 uut nakkusjuhtumit, mis tõstis riikliku koguarvu 233 197 juhuni.

Ööpäevaga registreeritud uute positiivsete proovide hulk oli reedel 516, laupäeval 416 ja pühapäeval 355, selgus avaldusest.

Viimase 24 tunni surmajuhtude arv oli samuti madal võrreldes keskmise ööpäevase näitajaga, jäädes 60 ohvrini terves riigis. Itaalias on koroonaviirusse surnud ametlikel andmetel 33 475 inimest, intensiivravil viibib 424 inimest ning seegi arv on languses.

Lombardia maakond riigi põhjaosas on enim kannatada saanud piirkond, kus on aset leidnud 16 131 surma- ja 89 018 nakkusjuhtu. Umbes kümne miljoni elanikuga regioonis tuvastati esmaspäeval vaid 50 uut nakkusjuhtumit.

Esmaspäevased näitajad on julgustavad, kuna kahe päeva pärast plaanib Itaalia avada oma rahvusvahelised piirid, niisamuti piirid Euroopa Liidu liikmesmaade ning Schengeni viisaruumiga.

Itaalia on leevendanud karme piiranguid järk-järguliselt alates mai algusest, püüdes ühtlasi põlvili surutd majanduselu taas jalgele saada.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: