Aas loodab, et juuniga on Nordica toetamise küsimus lahendatud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Taavi Aas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aas (KE) loodab, et lõplik otsus rahaeraldusest Nordicale tehakse juunikuu jooksul, esmalt taotletakse selleks riigiabi luba.

Aprillis otsustas valitsuskabinet suurendada aktsiakapitali Nordicas 30 miljoni euro võrra. Seni ei ole seda raha eraldatud, Nordica juht Erki Urva ütleb, et nõutud äriplaan on koostatud ja nimetab olukorda frustreerivaks.

"Eks Nordica on ka olnud selles protsessis sees. Küsimus oli äriplaani koostamises, küsimus oli selles, et äriplaani vaatas üle ka sõltumatu ekspert. Meie omalt poolt vastavalt sellele äriplaanile peame tegema otsuse, et kas me lähme riigiabi luba taotlema. Nüüd on see otsus tehtud, et seda igaks juhuks teeme," kommenteeris Aas ERR-ile.

"Edasi kaasnes sellega ka see, et tuli teha otsus, mis alustel me lähme riigiabi taotlema ja täna need otsused tehtud, riigiabi taotlust koostatakse. Ma usun, et kuskil juunikuuga peaks selle protsessi saama ühele poole," lausus Aas.

Aas rääkis, et on optimistlik, sest tulenevalt kriisist on Euroopas sellised ettevõtete toetamise taotlused menetletud väga kiiresti. Aas loodab, et juuni lõpuks on asi lahendatud.

Küsimusele, kas riik on arvestanud, et mainitud 30 miljonit ei pruugi jääda viimaseks raha eralduseks Nordicale, vastas minister, et valitsus arvestab, et praegu Nordica poolt esitatud äriplaani järgi nad tulevikus täiendavat raha ei vaja.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: