Euroopa Keskpank suurendas võlaostuprogrammi 600 miljardi euro võrra

Peegeldus Euroopa Keskpanga peakorteri fassaadilt Frakfurdis.
Peegeldus Euroopa Keskpanga peakorteri fassaadilt Frakfurdis. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS / Ralph Orlowski

Euroopa Keskpank otsustas neljapäeval suurendada koroonakriisi tõttu Teisest maailmasõjast saadik suurimasse langusesse sattunud Euroopa Liidu majanduse taastumiseks mõeldud varaostuprogrammi 600 miljardi euro võrra.

Vaid paar kuud pärast seda, kui keskpank oli käivitanud 750 miljardi euro suuruse võlakirjade ostukava, otsustas ECB nüüd seda suurendada 1,35 triljonini. Samuti pikendas keskpank võlakirjade ostuperioodi kuue kuu võrra ja see kestab nüüd kuni 2021. aasta juuni lõpuni.

Ajal, kui majanduskriis üha süveneb ning ennustada võib selle pikemaks venimist, mis sunnib langust leevendada püüdvate EL-i riikide valitsused oma eelarvepuudujääke üha suuremaks paisutama, püüab ECB oma tegevusega laenuintresse madalal hoida.

Euroopa Keskpank on varasemalt alati kinnitanud, et teeb omalt poolt kõik vajaliku intresside ohjeldamiseks ning neljapäevast otsust võibki tõlgendada panga seisukohana, et see ei luba intresside tõusmist tasemele, mis võiks kahtluse alla seada eurolaenude jätkusuutlikkuse.

"ECB nõukogu on jätkuvalt valmis kohandama kõiki enda käsutuses olevaid instrumente, kui see on kohane, et kindlustada inflatsiooni liikumine jätkusuutlikkuse taseme suunas vastavalt oma kohustustele," teataks keskpank oma avalduses.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: