Ööpäevaga lisandus kaheksa positiivset koroonatesti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Inimene kaitsemaski ja -prillidega.
Inimene kaitsemaski ja -prillidega. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 654 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 1,2 protsenti ehk kaheksa inimese testi tulemus osutus positiivseks. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud.

Rahvastikuregistri andmetel laekus viist positiivset testi tulemust Harjumaale, neist neli Tallinnasse, üks Läänemaale, üks Pärnumaale ja üks Viljandimaale.

Pühapäeva hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 14 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Haiglast on praeguseks saadetud 350 inimest ning 362 COVID-19 haigusjuhtumit on lõpetatud.

Pühapäevase seisuga on tervenenud 1681 inimest. Neist 1300 inimese ehk 77,3 protsendil on haigusjuhtum lõpetatud, 381 inimese puhul ehk 22,7 protsendi puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 90 tuhat esmast testi, nendest 1 939 ehk 2,2 protsenti on olnud viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata terviseameti kodulehelt.

Koroonaviiruse leviku vältimiseks tuleb endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Esmaspäevast saab lennujaamas ja sadamas testida SARS-CoV-2 antikehade olemasolu.

Alates 8. juunist alustab terviseamet valitsuse korraldusel Tallinna sadamas ja Tallinna lennujaamas kahenädalast tasuta kiirtestimist koroonaviiruse antikehade määramiseks. Testi abil on võimalik tuvastada, kas inimesel on selle viirusega olnud kokkupuude ehk kas inimene on haiguse tõenäoliselt läbi põdenud.

Testimisel kasutatakse riigile annetatud antikehade määramise kiirteste.

Testimine tulek on vabatahtlik ning mõeldud Eesti Vabariigi elanikele, kes reisivad Tallinna sadama ja Tallinna Lennujaama kaudu. Reisijatele testi tegemine on tasuta. Peale testi tegemist isik täidab ka küsimustiku, mis on abiks testi tulemuste interpreteerimisel ning hiljem annab võimaluse anda hinnangut, kui suurel määral Eesti elanikest omavad koroona viiruse vastaseid antikehi.

Proovivõtumaterjaliks on näpuotsast võetav kapillaarveri.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: