ERR Belgias: Brüsselis avaldas ligi 10 000 inimest rassismi vastu meelt

Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/Kenzo Tribouillard

Mitmel pool maailmas jätkuvad rassismivastased meeleavaldused. Brüsselis tuli pühapäeval oma meelsust tänavale näitama ligi 10 000 inimest.

Kuigi Brüsselis ei tohi koroonaepideemia tõttu veel kohvikuski käia, kogunesid tuhanded inimesed Belgia tähtsaima kohtumaja ette võrdset kohtlemist nõudma. Pea kõik meeleavaldajad kandsid maske, seistes samas üsna tihedalt koos, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nagu kõikjal maailmas oli ka sealne meeleavaldus solidaarsusavaldus USA meeleavaldajatele, aga igal riigil on oma teemad ja oma lood.

Belgia meeleavaldajad nõudsid õiglust aprillis politsei tagaajamisel hukkunud 19-aastasele Maroko päritolu Adil Charrotile ja rääkisid üldisematest probleemidest.

"See on rassismi ja ebaõigluse probleem, kõik teavad seda, isegi teie teate," sõnas Monasha Cherif Habib.

"Ma usun, et tuleb võtta risk, tulla välja ja asju muuta," ütles Erica.

"Ma elan siinsamas ja iga kord kui araablane või mustanahaline seal liigub, on politsei kohal, panevad ta vastu seina ja küsivad isikutunnistust," kirjeldas Lisa.

"Ja ma arvan, et meie koloniaalajaloost ei räägita koolis. See on naeruväärne," ütles Catherine.

"Jah, Belgias on rassism. Nad ei räägi koolis meie lugu, nad räägivad kuningas Leopoldist, kes tappis rohkem inimesi kui Hitler ja talle on siin ausammas. See ei ole okei. See ei ole okei," rääkis Magali.

Tuhanded inimesed on andnud allkirja petitsioonile, millega nõutakse Leopold II kujude mahavõtmist Brüsselis. Jõhkrusega silma paistnud koloniaalkuninga hingel on miljonite kongolaste sandistamine ja tapmine.

Kui pühapäevane meeleavaldus läks rahulikult, siis sellele järgnesid ka vägivaldseks läinud vastasseisud politseiga.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: