USA süüdistab Hiinat Floydi surma kasutamises propaganda eesmärkidel

Mike Pompeo.
Mike Pompeo. Autor/allikas: Välisministeerium

Washington süüdistas laupäeval Hiinat, et see kasutab USA-s George Floydi surmast alguse saanud meeleavaldusi propaganda eesmärkidel, õigustamaks põhiliste inimõiguste keelamist omaenda kodanikele.

"Nagu alati diktatuurides läbi ajaloo, pole ükski vale liiga jultunud, kuni see teenib partei võimuiha," ütles USA välisminister Mike Pompeo, viidates Hiina komparteile.

"See naeruväärne propaganda ei tohiks küll kedagi lollitada," lisas Pompeo.

Hiina on korduvalt kritiseerinud USA-d Floydiga toimunu pärast, kuid pole selge, millisele kommentaarile Pompeo viitas.

Peking on juba pikalt pahane lääneriikide kriitika peale, eriti Washingtoni suunalt, oma tegevuse pärast möödunud aastal Hongkongi meeleavalduste mahasurumisel.

Kui Ühendriikides algasid rassismivastased meeleavaldused pärast relvastamata mustanahalise Floydi lämbumist kinnivõtmisel, alustasid Hiina valitsus ja meedia USA võimude vastast ristikäiku.

Hiina välisministeeriumi kõneisik Zhao Lijian kasutas 1. juunil USA rassismivastaseid meeleavaldusi selleks, et süüdistada Washingtoni silmakirjalikkuses. Ta nimetas rassismi "Ameerika ühiskonna krooniliseks haiguseks".

Washingtoni reaktsioon Floydi surmale oli "õpikunäide selle maailmakuulsatest topeltstandarditest," ütles Zhao.

"Miks nimetab USA Hongkongi iseseisvuse pooldajaid ja tumedaid vägivaldseid jõude kangelasteks ja aktivistideks ning rassismi vastaseid protestijad "meeleavaldajateks"?" küsis Zhao.

Oma laupäevases avalduses ütles Pompeo, et Peking on viimastel päevadel näidanud üles "jätkuvat põlgust tõe seaduste osas."

"Kompartei propagandat, mille eesmärgiks on sulatada kokku USA George Floydi surmaga seotud tegevus Kompartei inimõiguste- ja vabaduste eiramisega, peaks vaatlema pettusena, mis see on," kirjutas Pompeo.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: