Siseministeeriumi sõnul maksaks iga uus politseipatrull pea 380 000 eurot

Politsei.
Politsei. Autor/allikas: PPA

Politseipatrullide viimine Lihula-suurustesse asulatesse tähendaks siseministeeriumi sõnul aastas 37 miljoni euro suurust lisakulu, millest 26 miljonit eurot oleks tööjõutasud.

Lihula tulistamise käigus tõusetus küsimus, kas maapiirkondades peaks olema rohkem politseipatrulle. Siseminister Mart Helme ütles esmaspäeval selle peale, et kui panna politseinik igasse Lihula suurusesse asulasse, nõuaks see arvestuste järgi 37 miljonit eurot lisaraha aastas.

Siseministeeriumi sisejulgeoleku-, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Veiko Kommusaar selgitas teisipäeval ERR-ile, et 37 miljoni euro suurune aastane lisakulu on arvutatud eeldusel, kui sajas asulas oleks ööpäevaringselt kogu aeg olemas kutseliste politseiametnikega mehitatud politseipatrull.

"Arvutus põhineb kahe politseiametnikuga mehitatud politseipatrullile, kuna reeglina patrullitakse kahekesi. Seega vaatame neid ühe tervikuna," ütles Kommusaar.

Kommusaar selgitas, et ühe patrulli aastane maksumus oleks 377 500 eurot. 

"Selleks, et sajas asulas oleks 24/7 kogu aeg olemas oma kutseliste politseiametnikega mehitatud politseipatrull, tuleks juurde võtta 1100 politseiametnikku, mis aastas maksaks 37 miljonit eurot, sealhulgas moodustaksid tööjõutasud umbes 26 miljonit," ütles Kommusaar.

Kommusaare sõnul on selleks, et ööpäevaringselt oleks väljas kaheliikmeline autopatrull, vaja ühte asulasse ligi 11 politseinikku.

"Nende töötasu koos tööandja maksudega on aastas kokku 275 000 eurot, sõiduki kulu (liising, kütus jne) ligi 29 000 ning vormi ja varustuse kulu uue patrulli puhul 73 500 eurot," ütles Kommusaar.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: