Pärnu omavalitsusjuhid: Rail Balticu uue trassikoridori arutelu avamine viiks ummikusse

Rail Baltic.
Rail Baltic. Autor/allikas: RB Rail AS

Pärnumaa omavalitsuste liit teatas peaministrile ja valitsusele saadetud ühispöördumises, et Rail Balticu uue trassikoridori alternatiivide arutelude avamine oleks ummikusse viiv ja seaks kahtluse alla kogu projekti realiseerumise.

Riigikohus tühistas osaliselt Pärnu maakonnaplaneeringu Rail Balticu raudtee trassi koridori asukoha määramise kohta, tulenevalt eeskätt koridori ühe osa ebapiisavast keskkonnamõju hindamisest.

Omavalitsusjuhid kirjutasid ühispöördumises, et nad toetavad endiselt planeeringus esitatud raudteetrassi asukohta ja ei näe põhjendatud vajadust asuda uuesti otsima alternatiivseid koridore.

"Lõppkokkuvõttes kaotaksime aega, kulutaksime ressursse ja jõuaksime välja ikka samasse trassikoridori. Riigikohtu lahendit järgides tuleb teostada täiendavad keskkonnamõju uuringud ja hindamine ning leida vajadusel kompensatsioonimehhanismid ja sõlmida erinevate poolte vahel kompromisskokkulepped. See ei ole lihtne, kuid lõppeesmärgi nimel oleme kohalike omavalitsustena seda kõike valmis igati toetama. Uute trassikoridori alternatiivide arutelude avamine oleks meie hinnangul sisuliselt ummikusse viiv ja seaks kahtluse alla kogu projekti realiseerumise."

Omavalitsusjuhid rõhutavad, et Rail Balticu rajamisest saab kasu kogu Eesti, kuid eriline tulevikupotentsiaal on sel Pärnu maakonnale, kus praegu puudub igasugune raudteeühendus.

"Pärnumaa Omavalitsuste Liit on ühisel seisukohal, et Rail Balticu kiirraudtee väljaehitamine on taasiseseisvunud Eesti kõige olulisem taristuobjekt, mis on suunatud tulevikku ja millest kasu saavad eelkõige järgnevad põlvkonnad. Meie ülesanne on luua selleks kõik eeldused ja aidata kaasa projekti edukale realiseerimisele. Seepärast tuleb töid jätkata kiirenevas tempos ja kokkulepitud ruumi- ja ajaraamistikus," märkisid pöördujad.

Pöördumisele kirjutasid alla Pärnumaa 12 omavalitsusjuhti: Andrus Soopalu (Häädemeeste vallavolikogu esimees), Karel Tölp (Häädemeeste vallavanem), Arno Peksar (Lääneranna vallavolikogu esimees), Mikk Pikkmets (Lääneranna vallavanem), Ülle Vapper (Põhja-Pärnumaa vallavolikogu esimees), Jane Mets (Põhja-Pärnumaa vallavanem), Andrei Korobeinik (Pärnu linnavolikogu esimees), Meelis Kukk (Pärnu abilinnapea), Kadri-Aija Viik (Saarde vallavolikogu esimees), Eiko Tammist (Saarde vallavanem), Enn Kuslap (Tori vallavolikogu esimees) ja Lauri Luur (Tori vallavanem).

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: