Statistikaamet majandusaasta andmete esitamise tähtaega ei pikenda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Statistikaamet.
Statistikaamet. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Riik pikendas maikuus koroonaviirusest tuleneva eriolukorra tõttu tänavu majandusaasta aruannete esitamise tähtaega 31. oktoobrini, statistikaametile peavad ettevõtjad siiski esitama vastavad andmed juuni lõpuks. Amet peatas ettevõtjatele vastu tulemiseks sunniraha kohaldamise 1. augustini.

Statistikaamet on kutsunud üles ettevõtjaid siiski majandusaasta aruandeid esitama juuni lõpuks. Ameti peadirektor Mart Mägi sõnul ei juhindu statistikaameti palve niivõrd seadusest, kui informatsiooni kogumise vajadusest.

"Sel kevadel aset leidnud eriolukord näitas hästi, kui oluline on aja- ja asjakohase info olemasolu, et oleks võimalik teha kiiresti olulisi otsuseid. Juuni lõpuks esitatud korrektsete aruannetega aitame kõik kaasa sellele, et me ühiskonnana käitume adekvaatselt ja otsusekindlalt," ütles Mägi ERR-ile.

Statistikaamet vajab ettevõtjatelt juuni lõpuks täpsemaid andmeid, kui majandusaasta aruanne sisaldab. Küsimustikke on aga lihtsam täita, kui majandusaasta aruanne on esitatud.

"Küsimustike esitamise tähtajad on juuli alguses. Saadame andmeesitajatele viis päeva varem selle kohta automaatsed meeldetuletused. Päev varem tuletame meelde, et esitamine on pooleli jäänud," lisas Mägi.

Ettevõtete poolt edastatavad andmed aitavad saada ülevaate Eesti riigi hetkeseisust, muuhulgas majanduse ja SKP olukorrast, mille põhjal langetavad ministeeriumid otsuseid. "Arvestades nende andmete olulisust riiklikult tähtsate otsuste tegemisel, ei ole võimalik majandusaasta aruannetega seotud statistika küsimustike tähtaegu edasi lükata. Seega kogutakse neid sarnaselt varasemaga. Seoses eriolukorraga peatasime sunniraha kohaldamise kuni 1. augustini," sõnas ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: