Enefit Greeni taastuvelektri toodang kasvas seitsmendat kuud järjest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Enefit Greeni tuulegeneraator. Autor/allikas: Eesti Energia

Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis mais 96 gigavatt-tundi elektrit, mis on 15 protsenti rohkem kui samal perioodil aasta tagasi. Aastavõrdluses on ettevõtte toodang kasvanud seitsmendat kuud järjest.

Ühe kuuga toodetud 96 gigavatt-tunnist elektrist jaguks aastaks ajaks ligi 32 000 majapidamise keskmise tarbimise katmiseks.

"Oleme olnud edukad meie tootmisüksuste hea töökindluse tagamisel, mis on võimaldanud meie taastuvelektri toodangut kasvatada," sõnas Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas pressiteate vahendusel. "Ühtlasi on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes märkimisväärselt kasvanud meie päikeseelektri toodang, sest lisaks Eesti parkidele on nüüd head toodangut näitamas ka meie aasta tagasi soetatud Poolas asuvad päikeseelektrijaamad."

Maikuu 96 gigavatt-tunnises toodangutulemuses sisalduvad Eesti ja Leedu tuuleparkide, Eestis ja Poolas asuvate päikeseparkide, Iru, Paide, Valka ja Broceni koostootmisjaamade, Keila-Joa hüdroelektrijaama ning Ruhnu taastuvenergialahenduse toodangumahud.

Eelmise aasta mais ulatus ettevõtte taastuvelektri toodang 83 gigavatt-tunnini. 

Enefit Greeni soojatoodang Iru, Paide ja Valka koostootmisjaamadest oli käesoleva aasta maikuus 41 gigavatt-tundi.

Taastuvenergia toodangu suurenemine aitab kaasa Eesti Energia strateegilisele eesmärgile toota 2023. aastal 45 protsenti elektrist taastuvatest ja alternatiivsetest allikatest. Esimeses kvartalis oli selle osakaal kogutoodangust keskmiselt lausa 61 protsenti ning ainult taastuvenergia osakaal ligi 50 protsenti, ütles Eesti Energia esindaja ERR-ile.

Enefit Green on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõte, millele kuuluvad 20 tuuleparki Eestis ja Leedus, neli koostootmisjaama Irus, Paides, Valkas ja Brocenis, üks hüdroelektrijaam Keila-Joal, 36 päikeseelektrijaama Eestis ja Poolas ning pelletitehas Lätis.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: