Ööpäevaga uusi positiivseid koroonateste ei lisandunud

{{1592120100000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonaviirus. Autor/allikas: ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 621 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, positiivseid teste ei olnud.

14. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 14 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänaseks on haiglast koju saadetud 357 inimest, lõpetatud 370 COVID-19 haigusjuhtumit.

Pühapäevase seisuga on tervenenud 1705 inimest. Neist 1316 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (77,2%), 389 inimese puhul (22,8%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 95 000 esmast testi, nendest 1973 ehk 2,1 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Lätis ei tuvastatud samuti ühtegi uut nakatunut

Lätis ei saanud möödunud 24 tunni jooksul kinnitust mitte ühtegi uut COVID-19 nakkusjuhtumit, teatas pühapäeval haiguste ennetuse ja kontrolli keskus, vahendas BNS.

Tänase seisuga on uus koroonaviirus Lätis nõudnud 28 inimelu.

Viimase 24 tunni jooksul viidi Lätis läbi 1396 COVID-19 testi, kokku on neid tehtud 127 450, millest 1097 on andnud positiivse tulemuse.

Üks COVID-19 patsient toimetati möödunud ööpäeva jooksul Lätis haiglasse. Hetkel on koroonaviiruse ravil haiglates seitse patsienti. Ühe patsiendi seisund on tõsine, kuue patsiendi seisund keskmiselt tõsine. Kokku 170 COVID-19 patsienti on Läti haiglatest koju lubatud.

Leedus tuvastati ööpäevaga viis uut nakkusjuhtu

Leedus tuvastati viimasel ööpäeval kokku viis uut koroonaviirusesse nakatunud, vahendas Leedu Delfi.

Alates pandeemia puhkemisest on Leedus registreeritud 1768 koroonajuhtumit. 75 inimest suri koroonaviiruse tõttu, veel kümme inimest, kellel oli viirus tuvastatud, surid muudel tervislikel põhjustel.

1427 inimest on tunnistatud koroonaviirusest terveks.

Alates 1. juunist on Leedus tuvastatud 17 muudest riikidest sissetoodud koroonajuhtumit.

Kokku on Leedus tehtud 363 528 koroonatesti, nendest 2858 laupäeval.

Terviseamet: haigena tuleb koju jääda

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Allikas: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: