ERR Brüsselis: piirangute leevendamine pole Belgias uut koroonalainet toonud

Foto: SCANPIX/REUTERS/Yves Herman

Belgias on sellest nädalast alates taas avatud kohvikud, baarid ja restoranid. Koroonasurmade arvult elanike kohta maailma edetabelit juhtivas riigis on viirus taandumas ja piirangute pidevad vähendamised ei ole uut tõusu toonud.

Koroonaaega meenutavad praegu Brüsseli vanalinna söögikohtades vaid teenindajate maskid ja mõnel pool täiendavad meetodid laudade üksteisest eraldamiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Inimesed on leidnud jälle kiiresti tee restoranidesse ja terrassidele. Õhus on rõõmu.

"Lõpuks ometi! See on vedel õnn," ütles Sylviane.

"On suurepärane kohtuda sõpradega päikese käes - meil on vedanud, päike paistab. Suurepärane tunne on," rääkis Corentin.

"Vahepeal oli aeg, kui me ei tohtinud isegi pargis pingil istuda. Õnneks nüüd piirangud leevenevad, aga me ootame võimalust reisida välismaale ja teha veel muid asju, mida tahame, näiteks klubis pidutseda, mida veel ei saa. Ma arvan, et seda ei saa veel terve selle suve jooksul teha," rääkis Amin.

"Me oleme olnud suletud kaks kuud. Nüüd me võtame sellest parimat. See on imeilus - vaadake päikest ja kõiki neid inimesi. See tähendab tagasi ellu tulemist. Kõik tundub taas üsna normaalne ja mul on selle üle hea meel," rääkisid Iva ja Jan, kes loodavad peagi Gruusiasse reisida.

Belgia avab oma piirid esmaspäeval. Viiruse levik on ka seal taandumas ja seni ei ole pidevad piirangute leevendamised uut tõusu haigusnäitajates kaasa toonud.

Tulemas on siiski natukene teistmoodi suvi - veidi ettevaatlikum, kodusem ja näiteks massiüritused ning festivalid jäävad Belgias keelatuks terveks suveks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: