Tallinna munitsipaalkorterite järjekorras on 2500 inimest

Abilinnapea Eha Võrk.
Abilinnapea Eha Võrk. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinnas on munitsipaalkorterite järjekorras 2500 inimest ning lähiajal valmivad paarsada korterit enamike muret ei lahenda.

Kuigi seaduse kohaselt peaks Tallinn tagama neile inimestele elamispinna, ei suuda linn seda teha, teatasid ERR-i venekeelsed raadiouudised teisipäeval.

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul elab kõige rohkem abivajajaid Lasnamäel. "Kui vaadata numbreid, siis kõige vähem munitsipaalelamispinda taotlevaid inimesi elab Pirita - 23 inimest. Ja neist viis vajab sotsiaalpinda, ülejäänud munitsipaalkorterit. Suuruselt teine rajoon on Haabersti, kust on laekunud 64 avaldust, neist 23 taotleb noore pere elamispinda. Kõige rohkem on taotlusi Lasnamäelt, kus elab ka kõige rohkem inimesi. Lasnamäelt on üle 800 taotluse. Seal on noorte perede osakaal üsna suur," rääkis Võrk.

Vastavalt Tallinnas kehtivale korrale otsustatakse munitsipaalkorterite jagamist linnaosade kaupa - keda võtta järjekorda, kellele ja milline korter eraldada, otsustab igas linnaosas vastav komisjon.

Praegu ehitatakse Tallinnas kahte munitsipaalelamut. Põhja-Tallinnas peaks novembris valmima 80 korteriga elamu, Mustamäel plaanitakse 130 korteriga maja ehitust, kuid see on alles projekteerimise algfaasis.

Opositsioonilisse Sotsiaaldemokraatlikku erakonda kuuluva linnavolikogu saadiku Raimond Kaljulaidi sõnul kestab munitsipaalelamispinna probleem aastakümneid.

Praegu on Tallinnas umbes 4500 munitsipaalkorterit.

Toimetaja: Sergei Mihhailov, Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: