Komisjon uurib Tallinna munitsipaalkorterite väljaüürimist

Tallinna volikogu revisjonikomisjoni esimees Helve Särgava kinnitas intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et revisjonikomisjon hakkab uurima munitsipaalkorterite väljaüürimist Tallinnas.

Linnale kuuluvas odavama hinnaga munitsipaalkorteris pakkus inimestele raha eest astroloogiteenuseid Igor Mang, keda hulk naisi süüdistavad ahistamises, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Munitsipaalkortereid üüritakse neile, kellel käib turuhinnaga üürimine üle jõu.

Abilinnapea Eha Võrk ütles kolmapäeval, et linn ei küsi inimestelt palgatõendeid ega kontrolli, kas nad munitsipaalkorteris tegelikult ka elavad. Tema sõnul pole tõendite küsimine demokraatlikule riigile kohane.

Särgava sõnul tuleb maksumaksja raha eest ehitatud kortereid jagada heaperemehelikult.

"Kõigepealt tuleb asjasse lähtuda selliselt, et kas me jagame isiklikke kortereid või me jagame neid kortereid, mis on ehitataud maksumaksja raha eest, see tähendab kõigi tallinlaste raha eest," kommenteeris Särgava.

"Kui me küsime, mis alustel vaja on, kas ta vajab tõepoolest just nimelt munitsipaalkorterit, ega see ei ole mingi usaldamatus. See tegelikult näitab, kuidas me hoolime oma linna inimeste raha eest soetatud varast, tegelikult me hoolime sel juhul, kui kontrollime, oma inimestest, oma Tallinna maksumaksjatest," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: