Trumpi sõnul on tal hea tervis, lubas probleemide korral teada anda

Donald Trump Tulsas esimesel kohtumisel toetajatega pärast koroonaviiruse puhangu algust.
Donald Trump Tulsas esimesel kohtumisel toetajatega pärast koroonaviiruse puhangu algust. Autor/allikas: SCANPIX / AP

USA president Donald Trump kinnitas laupäeval valimiskampaania üritusel Oklahoma osariigis Tulsas, et tal on hea tervis, ning lubas probleemide korral neist ka teada anda.

"Ma anna teile teada, kui midagi on valesti," ütles Trump oma esimesel tagasivalimiskampaania üritusel pärast koroonapandeemia puhkemist rohkem kui kolm kuud tagasi.

74-aastase Trumpi väitel on midagi viga 77-aastasel Joe Bidenil, kes on tema demokraadist vastane 3. novembri presidendivalimistel.

"Te olete sõdalased," ütles Trump Oklahoma osariigis Tulsas tuhandetele toetajatele.

"Vaikne enamus on tugevam kui kunagi varem," sõnas istuv president ja lubas, et viie kuu pärast novembris "võidame "Unise" Joe Bideni".

Tagasivalimiskampaania üritus korraldati viiruseohtu trotsides keskuses, mis mahutab üle 19 000 inimese, kuid paljud istekohad olid tühjad. Registreerimislehel oli märgitud, et osalejad vastutavad ise võimaliku nakatumise eest ning presidenti ei saa pidada selle eest vastutavaks.

Enne üritust selgus, et kuus Tulsa kampaaniaürituse töötajat andis positiivse koroonaproovi ja pandi koheselt karantiini.

Eelmine Trumpi kampaaniaüritus toimus 2. märtsil. Siis oli töötuse määr 3,5 protsenti ja USA-s kinnitust leidnud koroonanakkuste arv 91. Praegu on töötuse määr tõusnud 13,3 protsendini ja riigis on haigestunud viirusesse umbes 2,2 miljonit inimest. COVID-19 surmade arv ületab 119 000 piiri.

Üle riigi on puhkenud protestid politsei vägivalla ja rassismi vastu, selle vallandas George Floydi surm kinnivõtmisel Minneapolises.

Arvamusuuringud näitavad praegu Trumpi allajäämist demokraatide kandidaadile, endisele asepresidendile Joe Bidenile.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: