Biden ja Sanders tihendavad koostööd

Joe Biden (vasakul) ja Bernie Sanders.
Joe Biden (vasakul) ja Bernie Sanders. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA Demokraatliku partei presidendikandidaat Joe Biden ja tema endine rivaal kandidaadi kohale Bernie Sanders avaldasid kolmapäeval ühise ettepanekute paketi, milles nähakse olulist märki kahe poliitiku koostööst, et saada võimalikult laias spektris valijate toetus 3. novembri presidendivalimistel Donald Trumpi võitmiseks.

Soovitused, mille on koostanud kuus erinevat rakkerühma, puudutavad tervishoiu- ja kriminaalpoliitikat, haridust ja kliimamuutustega võitlemist, kirjutas ajaleht The New York Times (NYT).

Ehkki Bideni ja Sandersi kokkulepe annab tunnistust ühisosa otsimisest, leiavad siiski paljud Sandersit toetavad demokraatide vasaktiiva aktivistid, et Biden ei lähe oma valimisplatvormiga piisavalt kaugele, lubamata näiteks tasuta tervishoidu või haridust.

Kolmapäeval avaldatud soovitused valmisid pärast rakkerühmade kahekuulist ja kohati päris pingelist tööd, märkis NYT. Biden moodustas töörühmad selleks, et ületada lõhe Demokraatliku partei juhtkonna ning Sandersit toetavate radikaalsete vasakpoolsete vahel, kes suhtuvad kahtlevalt Bideni kandidatuuri ning tema lubadustesse järkjärgulistest muutustest.

Töörühmadesse olid kaasatud Bideni prominentsed toetajad nagu endine välisminister John Kerry ja president Barack Obama aegne justiitsminister Eric H. Holder Jr., kuid ka Sandersi juhtivad liitlased nagu kongressi esindajatekoja liige Alexandria Ocasio-Cortez.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: