President Bushi kaastöötajad plaanivad asuda Bidenit toetama

USA presidentide fännid Barack Obama, George W. Bushi ja Donald Trumpi maskides.
USA presidentide fännid Barack Obama, George W. Bushi ja Donald Trumpi maskides. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMAPRESS.com / Speed Media

USA üle-eelmise presidendi, vabariiklase George W. Bushi administratsiooni sajad endised töötajad plaanivad asuda eelolevatel presidendivalimistel toetama demokraatide kandidaati Joe Bidenit, mis on Reutersi andmeil järjekordne rühm vabariiklasi, kes ei toeta praeguse presidendi Donald Trumpi tagasivalimist.

Endised ametnikud, kelle hulgas on kabineti liikmeid ning teisi Bushi administratsiooni kõrgeid ametnikke, on moodustanud rühmituse 43 Alumni for Biden, et toetada president Barack Obama ajal asepresidendina töötanud Bideni riigipeaks valimist, ütles kolm grupi moodustamisega seotud inimest Reutersile. George W. Bush oli USA 43. president, kellele järgnesid Obama ja Trump.

Rühm on järjekordne grupp Vabariikliku partei liikmeid, mis on vastu Trumpi tagasivalimisele ning märgiks sellest, et praegune president tekitab ka oma enda parteis vastuseisu. Viimasteks näideteks sellest, kuidas ei olda rahul presidendi tegevusega, on see, kuidas ta on tegutsenud koroonaviiruse leviku ja rassismivastaste meeleavalduste ohjeldamisel.

"Me teame, mis on normaalne ja mis on ebanormaalne. See mida me näeme, on ebanormaalne. President on ohtlik," ütles 43 Alumni üks organisaatoritest Jennifer Millikin Reutersile. Millikin tegutses Bushi tagasivalimismeeskonnas ning hiljem tema administratsioonis.

Teised kaks Reutersiga rääkinud on Bushi kampaaniameeskonna liige ning hilisem põllumajanduse ja tööministeeriumites töötanud Karen Kirksey ning Valge Maja kommunikatsiooniosakonnas töötanud Kristopher Purcell.

Millikini sõnul ei ole grupp valmis veel kõiki oma liikmeid ja sponsoreid nimetama. Seaduste kohaselt peab see oma esialgsed toetajad valimiskomisjonile teatama alles oktoobriks.

Ekspresident Bushi büroo ütles, et neid on grupi moodustamisest teavitatud, kui Bush ise ei ole sellega seotud ega ole ka öelnud, kas toetab selle eesmärke.

Bidenit on lubanud 3. novembri valimistel toetada ka kümned endised riikliku julgeoleku ametnikud, kes leiavad, et Trump ohustab USA julgeolekut, märkis Reuters.

President on pälvinud ka mitmete endiste sõjaväejuhtide kriitika, kellele ei meeldinud Trumpi katse saata rassismivastaste meeleavaldajate vastu sõjavägi.

Trumpi tagasivalimist vastustab ka näiteks Lincoln Project, mille üks kaasasutajaid on Trumpi lähedase nõuniku ja kampaaniajuhi Kellyanne Conway abikaasa George Conway.

Trump on kritiseerinud teda vastustavaid vabariiklasi ja konservatiivseid tegelasi, öeldes, et need on inimrämps.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: