Emajõe läbi ujunud mees tahab Eestile ujudes ringi peale teha

Foto: ERR

Paljud teevad praegu oma selle suve esimesi suplusi. Ka Emajões on julgeid ujujaid juba üsna tihti näha. Üks mees aga võttis ette ja ujus lausa terve Emajõe lähtmest suudmeni läbi. Enamgi veel - tal on plaan kogu Eestile ujudes ring peale teha.

On varajane hommikutund, taevas on ähvardavalt hall ja kauguses kõmab kõu. Avaveeujuja Bruno Nopponen teeb aga Emajõe ääres viimaseid ettevalmistusi pikaks retkeks. Nimelt on mees võtnud nõuks ujuda Tartust Peipsile, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma täna jätkan sealt, kus ma 2007 pooleli jäin. Tookord me ujusime Võrtsjärvest Tartusse, nüüd läheme siis Tartust Peipsisse. Ja Peipsist kui jaksame, läheme edasi Varnjasse. Peipsisse ma arvan, peaks olema 43 kilomeetrit ja sealt Varnjani on siis neli või kuus. 50 ligi tuleb kuskil," rääkis Nopponen.

Nopponen on varemgi pikkade ujumisretkedega silma paistnud. Mees on ujunud Soomest Eestisse ning proovinud ka Gotlandilt Saaremaale ujuda. Viimane jäi ekstreemsete ilmaolude tõttu siiski ära. Ettevalmistus nendeks retkedeks ei ole seejuures sugugi nii suur, kui arvata võiks.

Natuke rohkem kui 12 tundi hiljem, on Bruno tagasi samas kohas, kust retk hommikul alguse sai. Ainult, et nüüd valitsevad hoopis teistsugused meeleolud.

"No esimesed kolm tundi me põgenesime äikese eest, siis mingil hetkel ta sai meid kätte, ladistas kolm tundi järjest. Ja viimased 12 kilomeetrit ujus mu poeg Jorven ka kaasa ja pärast ütles, et kui ta sai vette, siis vees oli palju soojem, kui seal paadi peal olla. Ja laineid oli päris palju, millega ma ei arvestanud nii väga. Eriti viimane kaks kilomeetrit oli ikka nagu merelained ja vastu ka. Aega kulus 9 tundi ja 38 minutit, nii et pole paha," lausus Nopponen.

"Kui ma saan ringi ümber Eesti täis, siis ma lõpetan siinsamas, kust ma alustasin Emajõe peal. Praegu on Mohni saarelt Narva-Jõesuuni puudu ja nüüd siis terve Peipsi, lõunast põhja ja Narva jõgi. Siis oleks ring täis," lisas ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: