Riisipere noormees kutsub võidupüha orienteerudes veetma

Foto: ERR

Riisipere kultuurikeskus ja Nissi noored kotkad kutsuvad võidupüha orienteerumisele Riisipere raudteejaama metsa. Korraldajad on küll kultuurikeskus ja noorkotkad, kuid rajameister hoopis 12-aastane poiss.

12-aastane Kardo Kutti tähistas sel aastal võidupüha saabumist natukene teistmoodi. Nimelt korraldas ta Riisipere metsas viiekilomeetrise orienteerumismängu. Tema soov oli mänguliselt ja põnevalt kutsuda inimesi värskes õhus liikuma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kuna karantiinis inimesed ei liigu nii palju, kõik trennid jäävad ära, siis mõtlesingi, et teen sellise väikese ürituse, aga sellest sai päris suur ikka," rääkis rajameister.

Väikese abiga nii emalt kui ka koolist sai noormees valmis ehitatud kümnepunktilise raja, kus igast punktist leiab tähe, mis lõpus anagrammina sõna moodustavad.

"Alguses pidi kaardi valmis tegema, siis tegin punktid. Tegin päris rasked puidust latakad ja siis tegin sinna tähed peale ja siis oligi peaaegu valmis, tuli ainult maha panna," kirjeldas Kutti.

Orienteerumisrada algab Riisipere raudteejaama tagant. Infostendilt leiab kaardi, millega rada läbida. Nii raja läbijad kui ka Kutti ise tõdevad, et rada on küll lihtne, kuid võimalus ära eksida on siiski olemas.

"Siin tuli ikka mõni inimene ka kümne kilomeetriga siit välja. /.../ Kui sa lähed näiteks punktist mööda ja siis otsid seda. /.../ Ma ise ka imestasin natukene, see on suhteliselt lihtne rada," rääkis Kutti.

Tulevikuplaanid on noormehel suured - kogenud orienteerujana tahab ta edaspidi korraldada veel pikemaid ja suuremaid maastikumänge.

"Kavatsen teha sellise asja nagu rogaini, /.../ et sa saad valida ise, mis järjekorras sa punkte võtad. Siin oli praegu öeldud, et sa pead võtma mingis kindlas järjekorras," rääkis ta.

Kardo Kutti ehitatud võidupüha orienteerumismäng jääb püsti seniks, kuni huvilisi jagub.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: